Yukarı Çık
 
Çiftlikköy Belediyesi’ne hibe itfaiye aracı
8 Mart 2018 Perşembe 17:46:06
425 kez okundu.

 

 

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Çiftlikköy Belediyesi’ne 2018 model tam donanımlı itfaiye aracı hibe edildi. Başkan Silpagar’ın göreve başladığı günden bu yana belediye bünyesine kazandırılan 14’üncü hibe araç olan 2018 model itfaiye aracı ile araç filosundaki toplam araç sayısı 58’e çıktı..

 

 

Esin KAYA

 

Çiftlikköy Belediyesi’nin ikinci hibe itfaiye aracı olan 6 ton su kapasiteli araç, dakikada 3000 litre su pompalama ve 12 metrelik portatif merdiven özellikleriyle ilçenin önemli bir ihtiyacını gidermiş olacak.

‘Türkiye Belediyeler Birliği’ne müteşekkiriz’..

Aracı teslim alan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Türkiye Belediyeler Birliği’nin belediyemize hibe ettiği tam donanımlı son model itfaiye aracımızı araç filomuza kattık. İlçemizin önemli bir ihtiyacını gidermiş olacağız. Türkiye Belediyeler Birliği TBB’ye ve aracı ilçemize kazandırma sürecinde emeği geçenlere sonsuz teşekkürler” diye konuştu.

2018 model, 6 ton su kapasiteli, tam donanımlı..

Aracın kabul törenine Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Akgün’ün yanı sıra İtfaiye Şefi Süleyman Çark da katıldı. 2018 model Ford 1833 itfaiye aracının tam donanıma sahip olduğunu belirten İtfaiye Şefi Süleyman Çark, “Aracımız 6 ton su kapasiteli ve 250 litrelik köpük tankı var. Kuru kimyevi toz püskürtme özelliği, jet işleme ve pulverize monitör ile olası büyük yangınlara daha detaylı müdahale imkanı sağlıyor. Dakikada 3000 litre su verebiliyor. 12 metrelik portatif merdiveni, 50 metrelik çıkık hortumu var. Araç filomuza ayrı bir güç katacak” şeklinde bilgi verdi.

Başkan Silpagar’ın göreve başladığı günden bu yana belediye bünyesine kazandırılan 14’üncü hibe araç olan 2018 model itfaiye aracı ile araç filosundaki toplam araç sayısı 58’e çıktı.

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı