Yukarı Çık
 
‘ARTIK OTUR VE BULMACA ÇÖZ!’
14 Şubat 2018 Çarşamba 16:58:54
625 kez okundu.

 

 

MHP İl Başkanı TOPÇULAR, eski Bakan Okuyan’ı TOPA TUTTU:

'YALOVA VE ÜLKE SİYASETİ OKUYAN'I KALDIRAMAZ!'

 

  • MHP İl Başkanı Topçular, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve eski Yalova Milletvekili Yaşar Okuyan'a yönelik çok sert açıklamalarda bulundu.

 

.."Genel Başkanımıza laf yetiştirip seviyesizce saldıracağına ağzını kapayıp yerinde oturman çok daha hayırlı olacaktır. Yapman gereken tek şey; Türk milletinin geçmiş dönemlerde sana verdiği şansı suistimal etmenin ve bu millete layıkıyla hizmet etmemenin muhasebesini yapmak olmalıdır."

 

.."Sen ve senin zihniyetindeki zatlar, şunu iyi bilsin ki; Afrin'deki her Mehmetçik birer Devlet Bahçeli'dir, Bozkurt balaları gibi yiğitlerimizdir. Siz hiç zafer işareti yapan bir Mehmetçik gördünüz mü?"

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan Topçular, Yaşar Okuyan'ın katıldığı bir televizyon programındaki Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine çok sert açıklamalarla cevap verdi. Yaşar Okuyan'ı artık hem Yalova hem de ülke siyasetinin kaldıramayacağını söyleyen Topçular, Okuyan'ın oturup bulmaca çözmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

'Kendisine yedirememiş'..

Yaşar Okuyan'ın, Devlet Bahçeli ile boy ölçüşmeye kalkmaması gerektiğini söyleyen Topçular, "Geçtiğimiz günlerde Yaşar Okuyan Genel Başkanımız hakkında haddi olmayan bir takım demeçlerde bulunmuştur. Buradan Yaşar Okuyan'a sesleniyorum. Kendini Milliyetçi Hareket'in geçmişteki bir bireyi olarak tanıtıyorsun. Senin bu hareketin şanlı tarihinde yerin yoktur; olmadı da. Kendisi hasbel kader hareketimizde bulunmuş, daha sonra da birçok siyasi zeminde ip atlamıştır. Ayrıca kendisi asla Genel Başkanımız ile boy ölçüşmeye kalkmasın. Adını ağzına alırken de, başta Doğu Perinçek olmak üzere, o yolun yolcularıyla geçirmiş olduğu zamanlar için tövbe etmesi gerekir. Genel Başkanımızın 'Afrin’e giderim' söylemini kendisine yedirememiş ki, bunun üzerinden siyaset yapmaya kalkıyor. Genel Başkanımız Afrin'e de gider Kandil'e de gider. Bundan kimsenin şüphesi yok. Senin bunu sorgulamaya siyasi kapasiten ve kişiliğin yetmez. Yaşar Okuyan, tipik bir çaptan düşen siyasetçi görünümündedir, son zamanlardaki beyanatları bunun en açık göstergesidir" ifadelerine yer verdi.

'Hepsinin ellerinde bozkurt, dillerinde Türkiye'm'..

"Yaşar Okuyan; önce sen kendine bir kapı bul. O kadar çok kapıdan kovuldun ki artık yer bulamaz hale geldin" diyen Topçular, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Sen ve senin zihniyetindeki zatlar, şunu iyi bilsin ki; Afrin'deki her Mehmetçik birer Devlet Bahçeli'dir, Bozkurt balaları gibi yiğitlerimizdir. Siz hiç zafer işareti yapan bir Mehmetçik gördünüz mü? Ama hepsinin ellerinde bozkurt, dillerinde Türkiye’m. Siz bu değerlerden anlamazsınız, sizin lügatiniz bölücülük üzerine; ondan gayrısına aklınız ermez. Okuyan'ın Ülkücü hareketin yegane siyasi merkezi olan MHP ve Genel Başkanımıza düşmanlığı tavan yapmış durumdadır. Kendisinin açıklamaları, “Devlet Bahçeli Afrin’e gelirse, ben de YPG saflarına geçer mücadele ederim” anlamında yorumlanmalıdır. Katıldığı televizyon programında Genel Başkanımızın takılıp düşmesine atıfta bulunacak kadar seviyesizleşen hatta o programdaki partnerinin bile anlam veremeyip, 'ne alaka' diyerek bozduğu Yaşar Okuyan'ın akli dengesi bozulmuştur. Bütün bu hezeyanları ve bel altı vuruşları bu yüzdendir. Unutmasın ki, devleti bugün bu kadar cesur hale getiren Devlet Bey'in bizzat kendisidir. Senin Genel Başkanımıza laf söyleyebilmen için evvela zihniyetini temizlemen gerekmektedir. Seni kaale almak bile abesle iştigaldir. Ama sen ve senin gibilere meydanı bırakmayız. Yüce Türk milleti olarak senin; bu milletin bütünlüğünü bozacak, milli bekamıza saldırır nitelikteki mide bulandırıcı açıklamalarını kınıyoruz. Yaşar Okuyan'ı artık ne Yalova ne de ülke siyaseti kaldırabilir. O kadar ki, siyasi çöplüğün en altında yer almaktadır. Genel Başkanımıza laf yetiştirip bu konuyla ilgili seviyesizce saldıracağınıza ağzınızı kapayıp yerinizde oturmanız sizin için çok daha hayırlı olacaktır. Yapman gereken tek şey; Türk milletinin geçmiş dönemlerde sana verdiği şansı suistimal etmenin ve bu millete layıkıyla hizmet etmemenin muhasebesini yapmak olmalıdır. Sizin yapacağın tek şey gidip bulmaca çözmek; onun aksinde ne bir faydan ne de bir kabul edilebilirliğin vardır."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı