Yukarı Çık
 
5 bin 341 adet spor malzemesi dağıtıldı..
13 Şubat 2018 Salı 16:37:40
295 kez okundu.

 

 

AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel:

'GENÇLERİ SPORLA BULUŞTURMALIYIZ'

 

  • Yalova İl Özel İdaresi tarafından desteklenen, Sanat, Spor ve Kültürle Tam Öğrenme Projesi kapsamında Yalova genelindeki 103 okula toplam 5 bin 341 adet spor malzemesi dağıtıldı..

 

.."Bizler veliler ve ebeveynler olarak gençlerimizi boş zamanlarını değerlendirebilecekleri gerek spor gerekse müzik gibi farklı aktivitelerle buluşturamadığımız müddetçe gençlerimiz maalesef uyuşturucu barınaklarının veya onun piyonlarının ellerine düşme tehlikesi ile karşı karşıya."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Kültür, Sanat ve Spor İle Tam Öğrenme Projesi kapsamında, İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin destekleriyle temin edilen spor malzemeleri Yalova Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda törenle dağıtıldı. Dağıtım törenine, Yalova Vali Yardımcısı Abdurrahman İnan, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ertan Şener, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

10 bin öğrenci yararlandı..

Proje kapsamında 39 bin öğrenciye spor, sanat ve kültürel etkinlikle buluşturmak için anket düzenlediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Başlatmış olduğumuz proje ile her öğrencimizi bir sporla buluşturuyoruz.  Anketlerden elde edilen verilerle Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokol kapsamında 10 bin öğrencimizi bu sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerle buluşturduk. Bunun devam etmesi için 2017-2018 eğitim öğretim yılında okul sporlarına yoğun bir katılım sağlandı. Bu katılım sağlanırken beden eğitim öğretmenleri ile toplantılar düzenledik. Gençlerimizi her türlü bağımlılıktan uzak tutmak için elimizi taşın altına koymamız gerektiğini ifade ettik. Bunun sonucunda sadece 1. dönem itibari ile lisanslı öğrenci sayımızı 3.700’lere ulaştırdık. Yılsonu itibari ile bu sayının 5.506 bine ulaşması için gayretlerimiz devam etmektedir. Tam bu çalışmaları yürütürken projelerimize okullarımızdaki spor malzemeleri eksikliği için İl Özel İdaremize müracaatta bulunduk ve projemizi sunduk. Bu proje sayesinde tüm okullarımıza futboldan masatenisine kadar araç gereç ihtiyacımızı bildirdik. İhtiyacımız İl Genel Meclisimizde oy birliği ile kabul edildi ve yaklaşık 82 bin TL’lik spor malzemesi alımı gerçekleştirdi” ifadelerine yer verdi.

'Çok iyi yetiştirmeliyiz'..

Gençleri aktiviteler ile buluşturmak gerektiğini söyleyen AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, “Bizler, veliler ve ebeveynler olarak gençlerimizi boş zamanlarını değerlendirebilecekleri gerek spor gerekse müzik gibi farklı aktivitelerle buluşturamadığımız müddetçe inanın boşta kalan zamanını ne ile harcayacağını bilemeyen gençlerimiz maalesef uyuşturucu barınaklarının veya onun piyonlarının ellerine düşme tehlikesi ile karşı karşıyadırlar. Biz eğer geleceğimiz gençlerimizdir diyor isek gençlerimizi hem zihnen hem de bedenen çok iyi yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Sadece zihin gelişimi olmuyor. Bedensel gelişimler de sağlamak mecburiyetindeyiz. Obezite ile dünyada müthiş bir mücadele var. O da büyük bir tehlike olarak gençlerimizin önünde. Dolayısıyla sporla ve farklı alanlarda yapacağımız yönlendirmeler ile inşallah hem sağlık hem beden sağlığı hem de zihin sağlığına bu anlamda katkı sunmak zorundayız. Yöneticiler olarak bizlere düşen de tabii ki spor yapalım, şunu yapalım, bunu yapalım ama onları yapacak aracı, gereci, uygun ortamı sağlamak da bizlerin görevidir. Bizler bu anlamda gayret ediyoruz. İnşallah spor salonlarımızı çoğaltarak bu gençlerimizin spor yapacağı en güzel ortamları onlara hazırlamak mecburiyetindeyiz. Bunu bilincinde çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Yalova genelinde 25 ilkokul, 25 lise ve 53 ortaokula toplam 5 bin 341 adet spor malzemesi dağıldı.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı