Yukarı Çık
 
20 kilometre yürüdüler
13 Şubat 2018 Salı 16:34:10
486 kez okundu.

 

 

  • Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği üyeleri ve doğaseverler, hafta sonu Sudüşen Şelalesi-Büyükkumla doğa yürüyüşünü gerçekleştirdiler..

 

  • Karamürsel ve Orhangazi’den de katılımın olduğu yürüyüşte Sudüşen Şelalesi gezildi. Zaman zaman yağmur altında geçen yürüyüşte dernek üyeleri ve doğaseverler, keyifli bir gün yaşadılar..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği üyeleri ve doğaseverler, geçtiğimiz hafta sonunu keyifli bir yürüyüş ile geçirdiler. Pazar günü erken saatlerde dernek önünden yola çıkan yaklaşık kırk kişilik grup, Üvezpınar köyünde bir kahvehanede kısa bir çay molasının ardından Sudüşen Şelalesi'ne ulaştı. Burada şelaleyi gezen ve resimleyen yürüyüşçüler, ‘yaşamayı seç’ yazılı açtıkları pankartla sigaraya “hayır” diyerek Yeşilay’a destek verdiler.

Doğaseverlerin katıldığı yürüyüş, Gökçedere Köyü’nden Kamuran Korur’un rehberliğinde yapıldı. Sudüşen Şelalesi'nden yürüyüşe başlayan dernek üyeleri ve doğaseverler, orman içindeki patikalardan Gemlik'e bağlı Büyükkumla’ya kadar 20 kilometrelik güzel bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Zaman zaman yağmur altında geçen, çamurlu ve engebeli doğal güzellikler arasında doğayı ve çiçekleri resimleyerek yürüyen doğaseverler, etkinlik bitiminde Küçükkumla’da balık yiyerek günün yorgunluğunu attılar. Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit, hava durumuna göre bundan sonra hafta sonları kısa ve uzun parkur olmak üzere 2 yürüyüş yaparak, daha çok kişinin doğayla buluşmasını ve sağlıklı yaşamalarına destek olmak istediklerini söyledi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı