Yukarı Çık
 
ONLAR DAHİ ÇOCUKLAR!
13 Şubat 2018 Salı 11:40:39
420 kez okundu.

 

 

Yalova Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak:

'GURURLUYUZ'

 

  • Yalova Doğa Koleji Şampiyon Lego-Robotik takımı, AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz'e bir sunum gerçekleştirdiler.

 

  • Dünyada  80 ülkede yapılan FIRST LEGO League (FLL) etkinliği Türkiye’de 14 kez düzenlendi. İstanbul Turnuvası'nda 43 takım arasında büyük başarı göstererek Yalova Doğa Koleji Lego - Robotik takımı 'TeamHydra' şampiyon oldu.

 

.."Yalova Doğa Koleji'nin Yalova'da eğitime verdiği kazanımları burada bir arada görüyoruz. Su, insan hayatı için en önemli unsurlardan birisidir. Çocuklarımız bununla ilgili çok çalıştılar. Türkiye'ye değer kazandıran bir proje olacağını düşünüyoruz. Bu projeyi kamuoyu ile paylaşmanın gururunu yaşıyoruz."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, Yalova Doğa Koleji Şampiyon Lego-Robotik takımının yapacağı sunumunu izlediler. Bilim Kahramanları Derneği, özgüven sahibi, sorgulayan, takım halinde toplumsal sorunlara çözümler üretebilen bir gençlik yetişmesi niyetiyle dünyada  80 ülkede yapılan FIRST LEGO League (FLL) etkinliği Türkiye’de 14 kez düzenlendi. İstanbul Turnuvası'nda 43 takım arasında büyük başarı göstererek Yalova Doğa Koleji Lego - Robotik takımı 'TeamHydra' şampiyon oldu.

İçmiyorsan doğaya geri ver..

Yalova Doğa Koleji öğrencileri 10 kişilik TeamHydra ismiyle kurduğu Lego-Robotik ekibiyle şampiyon oldukları turnuvada 'İçmiyorsan Doğaya Geri Ver' isimli proje ile kapalı şişeler içerisinde kalan artık suların doğaya dönememesi nedeniyle su döngüsüne katılmadığını vurgulayarak toplumsal bilinç uyandırmaya dikkat çektiler. Yapılan sunumda da doğaya dönmeyen bu suların yapılan araştırmalara göre ülke başına 10-20 milyon ton olduğunun öngörüldüğü ve dünya çapında bakıldığında su döngüsüne katılmayan bu suların miktarı birkaç ülkenin yıllık su ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde olduğuna vurgu yapıldı.

Yalova Doğa Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Göksel Türkmen koçluğunda ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Onur Ağırman danışmanlığında yaklaşık 2 ay boyunca yapılan çalışmalar sonucunda İstanbul Yerel Turnuvası'nda büyük başarı göstererek öğrenciler şampiyon oldu. Yalova Doğa Koleji Eğitim Koordinatörü Gökhan Yükseler, 10-11 Mart 2018 de İzmir’ de yapılacak olan Ulusal Turnuvaya gitmeye hak kazandıklarını ve Yalova’mızı en iyi şekilde temsil edeceklerini dile getirdi.

'Gururluyuz'..

Yalova Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak, "Yalova Doğa Koleji'nin Yalova'da eğitime verdiği kazanımları burada bir arada görüyoruz. Su, insan hayatı için en önemli unsurlardan birisidir. Çocuklarımız bununla ilgili çok çalıştılar. Türkiye'ye değer kazandıran bir proje olacağını düşünüyoruz. Bu projeyi kamuoyu ile paylaşmanın gururunu yaşıyoruz" ifadelerine yer verdi. AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel de, "Bu proje israfın önlenmesine büyük katkı sağlıyor. Suda olduğu kadar, gıda sektöründe de israf yapıyoruz. Bizi  ülkemiz de su fakiri bir ülke. Suyu en değerli bir şekilde kullanmalıyız. İnşallah TeamHydra İzmir'deki yarışmada birinci olacak" dedi.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı