Yukarı Çık
 
 'BAŞBUĞ HUZUR İÇİNDE YATACAK'
11 Şubat 2018 Pazar 15:11:49
269 kez okundu.

 

 

  • Milliyetçi Hareket Partisi Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, partinin kuruluş yıldönümünde bazı açıklamalarda bulundu. Topçular, Türk'ün gücünü tüm dünyaya göstereceklerini dile getirdi..

 

.."Milliyetçi Hareket Partisi'ni sonsuza kadar yaşatıp, Türk’ün son yurdunda benliğinden ödün vermeden tüm dünyayı, önünde titreten bir millet olduğumuzu göstereceğiz."

 

.."Biz vatan sevdalısı millet bağlısı kim var ise bağrımıza basıp aynı yolda yürümeyi kendimize ilke edinmişiz. Fitne yayanlar fesat batağında saplananlar her ne kadar bizi bölüp parçalamaya çalışsa da biliyoruz ki tarih boyu çevrilen entrikaların hiç biri başarılı olmadı, bunlar da olmayacak."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 49. kuruluş yıldönümünü dolayısıyla açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Hasan Topçular, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin 49. kuruluş yıldönümünü yaşamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Evet, 49 yıllık bir kuruluş olabiliriz ama bizim fikriyatımız, bizim ülkümüz, bizim davamız tarih sahnesine çıkan ilk Türk’ten ibarettir. Oğuz Kağandan Mete'ye, Alparslan’dan Attila’ya Kanuni'den Fatih’e Atatürk'ten rahmetli Başbuğumuza ve Başbuğumuzun emanetini bize taşıyan bize emanet eden bilge liderimiz Devlet Bahçeli'ye. Bu büyük şahsiyetler, bu büyük komutanla, Türk Milleti'nin cesur liderleri bizim harekâtımıza yön vermiş ve hep yukarıya taşımışlardır" ifadelerine yer verdi.

'Türk'ün gücünü göstereceğiz'..

Türk'ün son yurdunda benliğinden ödün vermeden tüm dünyayı önünde titreten bir millet olduğumuzu herkeslere göstereceklerini söyleyen Topçular, "Milliyetçilik fikrini esas alıp yola öyle çıkan kim varsa bağımsız özgür ve devlet sevdalısı kişiler olmuştur. Biz de bu fikrin bu ülkünün son ve ebedi savunucuları olarak, Milliyetçi Hareket Partisi'ni sonsuza kadar yaşatıp, Türk’ün son yurdunda benliğinden ödün vermeden tüm dünyayı, önünde titreten bir millet olduğumuzu göstereceğiz. Partimizin kuruluş esaslarında ne bir ayrımcılık ne bir adam kayırma ne de bir ötekileştirme vardır. Biz vatan sevdalısı millet bağlısı kim var ise bağrımıza basıp aynı yolda yürümeyi kendimize ilke edinmişiz. Fitne yayanlar fesat batağında saplananlar her ne kadar bizi bölüp parçalamaya çalışsa da biliyoruz ki; tarih boyu çevrilen entrikaların hiç biri başarılı olmadı, bunlarda olmayacak" diye konuştu.

'Başbuğ huzur içinde yatacak'..

49 yıllık adı konmuş bir siyasi hareketin asırlara dayanan bir geçmişinin temsilcileri olduklarını belirten Topçular, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Vatan sevgisi imandandır sözünü en güzel şekilde temsil edip, Allah’ın izniyle bu kutlu ve işaret edilmiş milletin ilelebet var olmasını ülkülerinin nesillere aktarılmasını sağlayacak güçte ve azimde olan bir siyasi hareketiz. Başta da dediğim gibi, 49 yıllık adı konmuş bir siyasi hareketin asırlara dayanan bir geçmişinin temsilcileriyiz. Nasıl ki, tarih sahnesinden bir türlü silmeye gücü yetmedi kimsenin, bundan sonrada yetmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucu lideri Başbuğ Alparslan Türkeş, ülkücü hareketi bizlere bırakırken kendisi ve arkadaşları ne çilelerden geçip nasıl bir zorluğun üstesinden gelmiştir, bunları biliyoruz. Bunlar hepimize birer ders birer örnektir. Başbuğ; ülkücü hareketi bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli'ye, liderimiz de bize emanet etmiştir. Başbuğumuzun, açtığı bu kutlu yolu ileri taşıyan liderimize sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Böyle yüce bir dava ancak devlet için devlet diyen bir devlet adamına teslim edilir. Kendisinin varlığı ülkemizin teminatı olduğunu yaşadıkça daha açık ve net görüyoruz. İnşallah hep beraber bu davayı daha yukarılara taşıyarak Başbuğumuzun huzur içinde yatmasını sağlayacağız. Bir kez daha kutlu davamızın kuruluş yıl dönümünü kutlar hep birlikte nice asırlara dileğimi sunarım."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı