Yukarı Çık
 
Yaklaşık 1 milyon 473 bin TL'ye yapılacak
11 Şubat 2018 Pazar 15:10:29
477 kez okundu.

 

 

  • TBMM’ye ait tarihi binalardaki onarım, restorasyon ve konservasyon çalışmalarının maliyetleri açıklandı. TBMM'ye ait olan Yalova Atatürk Köşk'ünde de hummalı bir restorasyon çalışması yapılacak..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a bir önergeyle TBMM’ye ait tarihi binalardaki onarım, restorasyon ve konservasyon çalışmalarının maliyetlerini sordu. Meclis Başkanı İsmail Kahraman adına önergeyi yanıtlayan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, TBMM Milli Saraylar’ın restorasyon işlerinin atölyelerindeki uzman restoratörler eliyle yapıldığını; ancak bazı projelendirme ve yapım işlerinin kurum dışı faaliyet yürüten firmalar eliyle gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Toplam 1 milyon 473 bin TL harcanacak..

Restorasyon çalışmaları Yalova Atatürk Köşkü'nde de yapılacak. Bu bağlamda Termal'de bulunan Yalova Atatürk Köşkü'nde yapım maliyetleri şu şekilde belirlendi: Yalova Atatürk Köşkü ve Genel Sekreterlik Sosyal Tesis Çevre Düzenlenmesi İşi 185 bin TL + KDV. Genel Sekreterlik ve Sosyal Tesis Binalarının İç Mimarlık ve Dekorasyon Proje Hizmet Alımı İşi 199 bin TL + KDV. Yalova Atatürk Köşkü Genel Sekreterlik ve Sosyal Tesis Binaları'nın Güçlendirme İşinin Proje Yapımı ve Mesleki Sorumluluğu Hizmetleri İşi 191 bin 500 TL + KDV. Dış Cephe Boyanması ve Teras İzolasyonu Yaptırılması İşi 90 bin 850 TL + KDV. Genel Sekreterlik ve Sosyal Tesis Binalarının İç Mimarlık ve Dekorasyon Uygulama İşi 807 bin 843 TL + KDV.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı