Yukarı Çık
 
 ‘Derneklerimize her türlü desteği vereceğiz’
9 Şubat 2018 Cuma 15:21:41
408 kez okundu.

 

Öztabak’ın derneklere ziyaretleri devam ediyor

 

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Sivas Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nı ziyaret etti.

 

..”Yalova'daki hemşehri dernekleri Yalova'ya renk katan, Türkiye'nin her bölgesinden bir vesile ile Yalova'ya gelerek şehrimizde yaşayan insanların kendi kültürlerini yaşadığı ve yaşattığı yerlerdir.”

 

Esin KAYA

 

Yalova’daki hemşehri derneklerini ziyaretlerine devam ettiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, dernek başkanları, yönetimleri ve vatandaşlarla istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Hemşehri dernekleri ziyaretleri ile ilgili açıklama yapan Öztabak, “Hemşehri dernekleri ziyaretlerimizi, il yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber sürdürüyoruz. Sivas Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nı ziyaret ettik. Daha önce bir kaç kez ziyaret ettiğimiz tüm hemşehri derneklerini yaptığımız program çerçevesinde bir kez daha ziyaret edeceğiz” dedi.

Ziyaretlerde, derneklerin faaliyetleri ve çalışmaları konusunda bilgiler alarak, dernek başkanları ile istişarelerde bulunduklarını kaydeden Başkan Öztabak, “Kendilerine dernek olarak yaptıkları faaliyet ve çalışmalarında her türlü desteği vereceğimizi ve hizmetlerini artırma konusunda yardımcı olacağımızı söyledik. Ayrıca yapmak istedikleri her hayırlı faaliyette kendilerine destek sözü verdik” şeklinde konuştu.

Öztabak, açıklamasına şöyle devam etti: “Sivas Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Çetin Gürlek, dernek faaliyetlerinin devam ettiğini, yalnızca hemşehrilerinin ihtiyaçlarını karşılama anlamında değil, f arklı etkinliklerle hemşehrilerini bir araya getirerek Sivaslıların gelenek görenek ve kültürlerini yaşatmaya çalıştıklarını belirterek biz siyasetçilerden derneklere daha fazla ziyaretler gerçekleştirmemizi istedi. Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Salih Obut ile yönetim kurulu üyelerinin gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Yaptığımız istişarelerde faaliyetler hakkında bilgiler aldık. Ziyarette bulunduğumuz dernek başkanları ve yöneticilerine misafirperverliklerinde samimi ve sıcak tavırlarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Öztabak, “Yalova'daki hemşehri dernekleri Yalova'ya renk katan, Türkiye'nin her bölgesinden bir vesile ile Yalova'ya gelerek şehrimizde yaşayan insanların kendi kültürlerini yaşadığı ve yaşattığı yerlerdir. Bu nedenle Yalova'mızdaki hemşehri dernekleri bizim için en özel yerlerdir. Dolayısı ile derneklerimize her türlü desteği vermek ve yaptıkları faaliyetlerde kendilerine hem destek hem de yardımcı olmak biz siyasetçilerin en önemli görevlerinden birisidir. Bundan sonra da hemşehri derneklerimizi her fırsatta ziyaret ederek istişarelerimizi devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız” açıklamasında bulundu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı