Yukarı Çık
 
ADD Yalova Şubesi’ne yeni yönetim atandı
9 Şubat 2018 Cuma 15:19:28
586 kez okundu.

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şube Başkanı Tevfik Erdoğan Yıldız, görevden alınan yönetimin aldığı olağan kongre kararının iptal edildiğini, yapılacak incelemeler ve ADD Genel Merkezi ile yapılacak görüşmeler sonucunda yeni kongre tarihinin tespit edileceğini söyledi.

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

ADD Genel Merkezi; Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şubesi yönetiminde yer alan Başkan Taner Ozan, Hüseyin Fikri Ulubay, Nebahat Kavak, Selçuk Atasoy, Ali Şatır, Gülsen Büker ve Cevriye Emel Çoraklı’nın görevden alınmalarına karar verdi.

Konu ile ilgili Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şubesi Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Tevfik Erdoğan Yıldız, şu açıklamayı yaptı: “Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu’nun 23.01.2018 tarih ve 01 sayılı kararıyla; ADD Yalova Şubesi’nin Genel Merkez yazışmalarına yanıt vermemesi, GYK kararlarını uygulamaması, tüzük ve yönetmeliklere aykırı davranışları nedeniyle mevcut yönetim kurulu üyeleri; Taner Ozan, Hüseyin Fikri Ulubay, Nebahat Kavak, Selçuk Atasoy, Ali Şatır, Gülsen Büker ve Cevriye Emel Çoraklı’nın görevden alınmalarına; Yerlerine genel kurula dek görev yapmak üzere; Tevfik Erdoğan Yıldız, Mehmet Sakarya, Güner Murat, İlknur Ertuğrul, Merve Deniz, Halil Mahmut Güral ve Aynur Yalçınkaya’nın geçici olarak atanmalarına karar verilmiştir.

07.02.2018 tarihli ADD Yalova Şubesi yönetim kurulu kararı gereği; Tevfik Erdoğan Yıldız Şube Başkanı, Merve Deniz Şube Sekreteri, Mehmet Sakarya Şube Saymanı olarak görevlendirilmiştir.

Görevden alınan yönetim kurulunun 18.01.2018 tarih 2018/118 sayılı karar ile almış olduğu çoğunluklu 11.02.2018 tarihinde, çoğunluksuz 18.02.2018 tarihinde yapılacağı ilan edilen şube olağan kongre kararı yönetim kurulumuzca iptal edilmiş olup, yapılacak incelemeler ve ADD Genel Merkezi ile yapılacak görüşmeler sonucunda, şubemiz olağan kongre tarihi tespit ve ilan edilecektir. Kamuoyuna duyurulur.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı