Yukarı Çık
 
YIKIM GERGİNLİĞİ!
7 Şubat 2018 Çarşamba 17:52:39
610 kez okundu.

 

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman,

belediye meclis üyelerine böyle seslendi:

'ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN!'

 

“Şimdi yıkım kararını almak için yönetmeliği meclise getirdiniz. Bu meclisin görevi değil. Sizin amacınız meclisi kötü göstermek” diyen AK Parti Grup Sözcüsü Kasım Avar, Başkan Salman ve ekibine işte bu sözlerle yüklendi:

‘SİZ MECLİSİ TOPUN AĞZINA KOYMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ!’

 

  • Yalova Belediye Meclisi’nin Şubat ayı son oturumu dün gerçekleşti. Oturumda; Bad Goderberg Parkı, Rıhtım Caddesi ve Gazipaşa Caddesi güzergahlarında bulunan iş yerlerindeki kapalı çıkmaların yıkılması konusu görüşüldü.

 

  • Mecliste alınan karar neticesinde, konu ile ilgili detaylı çalışma yapacak bir komisyon oluşturulacak. Oluşturulan komisyonda meclis üyelerinin yanı sıra oda başkanları ve milletvekilleri de yer alacak.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Bad Godesberg Parkı, Gazipaşa Caddesi ve Rıhtım Caddesi güzergahında bulunan iş yerlerine ait kapalı çıkmaların yıkımına yönelik meclise gelen talep tartışmalara neden oldu. Sayıştay denetçisi tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda Bad Godesberg Parkı ve Rıhtım Caddesi üzerindeki işyerlerinin kapalı çıkmalarına önce cezai işlemi uygulandı. Daha sonra rapor doğrultusunda savcılığa suç duyurusunda da bulunuldu. İmar Müdürü Kemal Baş'ın konu ile ilgili maddeyi okumasının ardından söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Kasım Avar, bazı açıklamalarda bulundu. Avar, konunun Belediye Meclisi'ne ait olmadığını söyleyerek, şu şekilde konuştu: "Bu, Belediye Meclisi’nin görevi değil. Siz Sayıştay Raporu’ndan sonra cezai işlemi yaptınız. Ardından suç duyurusunda bulundunuz. Şimdi yıkım kararını almak için yönetmeliği meclise getirdiniz. Bu meclisin görevi değil. Sizin amacınız meclisi kötü göstermek. Meclisi topun ağzına koymaya çalışıyorsunuz."

'Geçmiş dönemlerde de var'..

CHP Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik ise, sorunun geçmiş dönemlerde de olduğunu söyledi ve şu şekilde konuştu: "Bu sorun geçen dönemlerden beri günümüze taşınan bir durum. O alanda halk maalesef mağdur oluyor. Ama esnaf yatırım yapmış ve yıkımdan dolayı onlar da mağdur olacak. Ben en azından önümüzdeki bahar ve yaz aylarında onlara zaman verilmesinden yanayım."

'Elinizi vicdanınıza koyun'..

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da, sorunun meclis tarafından çözüleceğini söyleyerek, "Ortada bir sorun varsa bunu çözmek meclisin görevidir. Meteoroloji alanı meclise geldiğinde ortada olan hukuksuzlukları görmezden gelerek karar alındı. Ama bu konuda meclis elini taşın altına koymaktan kaçıyor. Bir karar alırken lütfen elinizi vicdanınıza koyun. Olaya A,B,C diye bakmayın" ifadelerine yer verdi.

Son kararı yine meclis verecek..

Öte yandan kurulacak olan komisyonda, milletvekilleri, meclis üyeleri ve akademik oda temsilcileri de bulunacak. Komisyon, gerekli çalışmaları yaparak meclise bir rapor sunacak. Ardından meclis son kararı verecek.
 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı