Yukarı Çık
 
GÜVENLİKÇİLERE EĞİTİM
12 Ocak 2018 Cuma 14:58:53
255 kez okundu.

 

 

Polis Başmüfettişi Ayhan Kurtoğlu:

'Polis teşkilatının gözü, kulağı ve ayağısınız'

 

  • İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında, Yalova’da özel güvenlik görevlileri eğitime alındı..

 

  • Bu kapsamda Yalova’da 800 güvenlik görevlisine eğitim verilecek..

 

Haber / Zeynep TATŞAN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından özel güvenlik görevlilerine yönelik Türkiye genelinde başlatılan eğitimler, Yalova'da da başladı. Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde özel güvenlik görevlilerine yönelik eğitim düzenlendi. Eğitimi Emniyet Genel Müdürlüğü Başmüfettişleri gerçekleştirdi. Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen Polis Başmüfettişi Ayhan Kurtoğlu ile Polis Başmüfettişi İlhami Hüner tarafından verilen eğitimlerde, özel güvenlik görevlilerine etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler, aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri, özel güvenlik hukuku, mevzuatla gelen yetki sorumluluk ve idari yaptırımlar,  afet ve acil durum bilinçlendirme eğitimi konuları ile ilgili bilgiler verildi.

..'Sektör, Emniyet tarafından denetleniyor'

Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvelik Denetleme Başkanlığı, Türkiye genelinde verilecek eğitimlerle ilgili açıklamada bulundu. Özel güvenlik hizmetlerinin büyük bir sektör haline geldiğini ifade eden Emniyet Genel Müdürlüğü şunları söyledi: “Büyük bir sektör haline gelen özel güvenlik hizmetleriyle ilgili istatistiklerde bin 435 özel güvenlik şirketinin, 444 özel güvenlik eğitim kurumunun, 289 alarm izleme merkezinin, 95 bin 577 özel güvenlik izni verilen yerin, 291 kişi korumasının 283 bin 431 çalışan özel güvenlik görevlisinin 29 bin 383 silahlı özel güvenlik görevlisinin 1 milyon 556 bin 250 özel güvelik sertifikası bulunan kişinin, 1 milyon 58 bin 626 özel güvenlik kimlik kartı verilen kişinin olduğu görülmektedir. Sektörün denetimi polis başmüfettişlerimiz ve valiliklerce gerçekleştirilmektedir.”

..'Polis teşkilatının gözü, kulağı ve ayağısınız'

Seminerde konuşan Polis Başmüfettişi Ayhan Kurtoğlu ise, “Bu eğitimler önemsiz değil. Polis teşkilatının gözü, kulağı ve ayağısınız. Genel anlamda baktığımızda görev alanınızda hemen hemen bir polisin yaptıklarını yapıyorsunuz. Kesinlikle biz ‘olsak da olur olmasak da olur’ demeyin. Ayrıca her işin riski vardır. Riski olmayan bir iş yoktur. Bu risk işin önemine binaen değişir. Sizin ve bizim yaptığımız işler, ağır riskler taşıyan işler sınıfında. O yüzden bu eğitime önem vermenizi ve özen göstermenizi istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı