Yukarı Çık
 
 Eğitime, Halk Eğitim desteği
11 Ocak 2018 Perşembe 14:18:06
218 kez okundu.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında açılan 62 kursta 1.257 kursiyer eğitim görüyor..

 

Altınova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kemal Hazır ve Müdür Yardımcısı Neşe Özay, 2017 yılı içerisinde ilçede gerçekleştirilen eğitim çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi..

 

 

 

Ebru HASBULAT

 

Altınova ilçesi Hayat Boyu Öğrenme Planlama ve İşbirliği Toplantısı, Altınova Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda; Altınova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kemal Hazır ve Müdür Yardımcısı Neşe Özay, 2017 yılı içerisinde ilçede gerçekleştirilen eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

KURSLARA BÜYÜK İLGİ..

2017-2018 eğitim-öğretim yılında 62 kurs açıldığını bu kurslarda bin 257 kursiyerin eğitim gördüğünü ifade eden Altınova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kemal Hazır, “Aynı dönemde 288 öğrenci açık lisede ve 47 öğrenci açık öğretim ortaokulunda eğitim görmekte. Genel kurslarımızda, iş sağlığı, iş güvenliği, okullar hayat olsun ve diğer kurslarda 31 branşta kurslar açılıp 462 kursiyerimize hizmet veriliyor. 31 branştaki meslek kursuna ise 795 kursiyerimiz katıldı” dedi.

GENİŞ KATILIM..

Altınova Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ilçe Hayat Boyu Öğrenme Planlama ve İşbirliği Toplantısı’na; Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İl Genel Meclis üyeleri Ali Çorbacı ve Mustafa Tunalı, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Mesut Aslan, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, İlçe Milli eğitim Müdür Zaki Sitar, daire amirleri ve ilgili STK temsilcileri katıldı.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı