Yukarı Çık
 
 'Türk Bayrağı'nın dalgalandığı her yerde olacağız'
9 Ocak 2018 Salı 17:31:21
349 kez okundu.

 

 

  • Yalova Doğa Koleji’nin Ramada Otel'de düzenlediği toplantıya birçok gazeteci katılım sağladı. Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak, burada yaptığı açıklamada, Yalova'ya yeni bir müjdeli haberi verdi..

 

.."13 Ocak Cumartesi Günü düzenleyeceğimiz 4, 5, 6, 7, 8, 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerin katılım sağlayabileceği bursluluk sınavımız ile Fen Lisemize öğrenci alabileceğiz. Fen Lisesi'ne girmeye hak kazanan öğrenciler, MEB Talim Terbiye Kurulu onaylı Fen Lisesi eğitim müfredatı ile matematik, fen bilimleri ve bilimsel projelerle geliştirilmiş bir lise eğitim programına dâhil olacaklar."

 

.."Öğrencilerimizin akademik gelişimlerini izleyebilmek adına, her hafta ulusal çapta yapılan sınavlarda Yalova Doğa Koleji olarak ilk sıralarda yer almaktayız. Her hafta 110 yerleşke ve 82 bin öğrencisi olan bir kurum çatısı altında deneme sınavlarımızı gerçekleştirerek bu başarımızı daha net görüyoruz."

 

.."Türkiye genelinde Bandırma Doğa Kolejleri'nin de kurucu temsilciliğini yapıyorum. Orada da bu bayrağı güzel bir şekilde dalgalandırıyoruz. Allah nasip ederse, Türk Bayrağı'nın dalgalandığı her yerde kolejcilik anlamında olmaya çalışacağız."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova Doğa Koleji yönetim kurulu üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazeteciler ile bir araya geldiler. Ramada Otel'de düzenlenen toplantıya, İlkokul Müdürü Merve Kulaber, Ortaokul Müdürü Didem Sevinç, Lise Müdürü Bekir Abacıoğlu ve Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak katılım sağladı. Toplantı salonuna gelen gazetecileri, öğrencilerin yaptığı 'YADOKİ' adında robot karşıladı. Gazetecilerin buluşmasına Ortaokul Meclis Başkanı Ali Efe Uygur ve Lise Meclis Başkanı Zeynep Sude Gencer de eşlik etti. Açılış konuşmalarını gerçekleştiren meclis başkanları, ilk önce İngilizce daha sonra da Türkçe konuştular. Gazetecilerin zor bir meslek icra ettiklerini söyleyen meclis başkanları, şu şekilde konuştular: "Gazeteciler, doğru ve tarafsız haberleri bizlere ulaştırırken bizler de okulumuzda bir takım faaliyetlerde bulunuyoruz. Bu zor mesleği gerçekleştiren gazetecilere teşekkür ediyoruz.  Akademik ve sosyo-kültürel başarıyı ön planda tutuyoruz. Yardım ve projelerimizi de gazeteciler ile paylaşıyoruz. Gazetecilerin çalışmalarını örnek alarak bir takım organizasyonlar yapıyoruz." Öğrencilerin konuşmasının ardından Yalova Doğa Koleji Kampusu’nda çekilen görüntüler ile gazetecilere bir de sürpriz video izlettirildi. Yalova'da çıkan gazeteleri okuyan videodakiler, okumanın ve haberciliğin öneminden bahsettiler.

'Gazeteciler günü kutlu olsun'..

Yalova Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çolak ise gazetecilerin gününü en içten dilekleri ile kutladığını belirtti. Çolak, konuşmasına şu sözler ile başladı: "Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan, zamana karşı ve stres altında işlerini icra eden, milletin gözü, kulağı ve sesi olan siz değerli basın mensubu üyelerine davetimizi kabul edip katıldığınız için şahsım ve doğa ailesi adına çok teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin ülkemize hizmet etme mücadelesi veren sizlerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, tüm basın mensuplarına görevlerinde başarı diliyorum."

'Yabancı dile önem veriyoruz'..

Yalova Doğa Koleji'nde günde yarım gün yabancı dil eğitimi verildiğini söyleyen Çolak, "Öncelikle Doğa Anaokulumuzda yabancı dil eğitimini yarım güne çıkardık ve 3 ayrı İngilizce öğretmeni ile ders veriyor ve main course, skills ve native öğretmenleri ile fark yaratıyor, ses temelli eğitim işitsel ve görsel algılarını geliştirerek okuma yazma öğrenmelerini sağlıyoruz. Doğa İlkokulumuzda yabancı dil ders saatimizi 14 saate çıkararak öğrencilerimizin iletişim odaklı deneyimlerle yabancı dilde kendilerini ifade etmelerini sağlıyoruz. Hiçbir zincir okul ders programında olmayan beceri derslerimiz ile yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi ve yazılı ifade becerilerini güçlendirmelerini sağlıyoruz. Deney atölyesi dersleriyle gerçek bir öğrenme ortamında bilimsel düşünme becerilerini geliştirdiklerini ve yılda 16 deney ile araştırma ve problem çözme becerilerini geliştiriyoruz. Doğa Ortaokulumuzda 5. sınıf öğrencilerimize uygulanan 22 saatlik yabancı dil eğitimi ile öğrencilerin temel dil becerilerini, dil gelişim hedeflerini, ilgi ve beklentilerini göz önüne alarak onların en iyi seviyede, uluslararası sınavlara hazır birer dünya vatandaşı olarak mezun etmeyi hedefliyoruz. Yeni sınav sistemi ile birlikte 7. sınıf öğrencilerimiz ile Mayıs ayında tüm konuları bitirip daha okul başlamadan 6 hafta eğitim vereceğiz" diye konuştu.

'Yeni yeni icatlar yapıyoruz'..

Öğrencilerin robot yapımında ilerlediklerini söyleyen Çolak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Ayrıca kodlama ve robotik dersiyle öğrencilerimizi dijital becerilerle donatarak yetiştiriyor, onları geleceğin dünyasına bugünden hazırlıyoruz, yeni yeni icatlar ile teknolojiyle üreten nesiller yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizin akademik gelişimlerini izleyebilmek adına, her hafta ulusal çapta yapılan sınavlarda Yalova Doğa Koleji olarak ilk sıralarda yer almaktayız. Her hafta 110 yerleşke ve 82 bin öğrencisi olan bir kurum çatısı altında deneme sınavlarımızı gerçekleştirerek bu başarımızı daha net görüyoruz. Bu yerleşkeler içinde lider yerleşke olarak ön plana çıkan okulumuz, MEB deneme sınavlarında da yüksek başarı sağlamaktadır. Doğa Kolejleri arasındaki bu başarımızdan dolayı Genel Müdür Ali Rıza Lüle, başarımızı kutlamak için yerleşkemize ziyarette bulunacaktır. Ayrıca siz değerli basın mensuplarıyla bir araya gelmek arzusundadır."

Türkiye birincilikleri..

MEB deneme sınavlarında Türkiye birinciliklerinin bulunduklarını söyleyen Çolak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "MEB 'in yaptığı Türkiye geneli deneme sınavında, 5. sınıflardan Türkiye birincisi, 6. sınıflarda Türkiye birincisi, 7. sınıflardan Türkiye ikincisi, 8. sınıflarda Türkiye birincilerimiz ve 12. sınıflarımızda ise genel sıralamada ilk 10 öğrenci arasında 8 öğrencimiz yer alarak, öğrencilerimiz bizleri gururlandıran bir tablo ortaya koymuştur."

Yalova'ya müjde!..

"2018-2019 eğitim öğretim döneminde öğrenci atımları yapacağımız okulumuz Yalova'da eğitim adına bir değer olacaktır" diyen Çolak, açıklamasına şu sözler ile devam etti: "13 Ocak Cumartesi günü düzenleyeceğimiz 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerin katılım sağlayabileceği bursluluk sınavımız ile de Fen Lisemize öğrenci alabileceğiz. Fen Lisesi'ne girmeye hak kazanan öğrenciler, MEB Talim Terbiye Kurulu onaylı Fen Lisesi eğitim müfredatı ile matematik, fen bilimleri ve bilimsel projelerle geliştirilmiş bir lise eğitim programına dâhil olacaklar. Fen liselerinde proje tabanlı eğitime tabi tutulacak öğrenciler, TÜBİTAK ve uluslararası projelere katılma imkânı bulurken aldıkları yabancı dil eğitimiyle de dünyaya entegre bir birey olarak yetişecek. Fen Lisemizle hedefimiz, başta ülkemize sonra da dünyaya yön veren nesiller yetiştirmektir. Yalova'mıza şimdiden hayırlı olsun. Yalova'da eğitimin liderliğini sürdürüyor, Yalova da eğitime yön vermeye devam ediyoruz."

'Türk Bayrağı'nın olduğu her yerde olmaya çalışacağız'..

Öğrencilere 4 yaşından itibaren yabancı dil eğitiminin verildiğini söyleyen Çolak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Çiftlikköy ek hizmet binasının yanındaki binayı tuttuk. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştireceğiz. Birey Kolejleri ortaokul ve lise yerleşkeleri olacak. Yalova'da bir özel okul daha vücut bulmuş olacak. Türkiye genelinde Bandırma Doğa Kolejleri'nin de kurucu temsilciliğini yapıyorum. Orada da bu bayrağı güzel bir şekilde dalgalandırıyoruz. Allah nasip ederse, Türk Bayrağı'nın dalgalandığı her yerde kolejcilik anlamında olmaya çalışacağız. Doğa Koleji'nde 4 yaşından itibaren, yabancı dil eğitimleri verilmeye başlanıyor. Bu yabancı dil eğitimleri sayesinde eğitime değer katıyoruz. Bir okulun fiziksel ortamının olması da eğitime değerler katıyor. Özel okulculuğun ilerlemesine fiziki olanaklar katkı sağlıyor."

'Devlet okulları ile işbirliği içerisindeyiz'..

Devlet okulları ile işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Çolak, "Devletle her zaman işbirliği içindeyiz. Öğrenci meclislerimiz, örneğin x okuluna gidiyor ve oradaki okulun duvarlarını boyuyor. Bu tür etkinlikleri basınla da pek paylaşmak istemiyoruz. Bu kış beni sen giydir, kitap desteği gibi projelerimiz oluyor. Bu tür sosyal sorumluluk projelerinde MEB ile işbirliği içindeyiz. Bazen devlet okulu öğrencilerimizi de okulumuza davet edip, olanaklarımızdan faydalanmalarını sağlıyoruz. Devlet okulu öğrencilerimizin ufkunu açacak faaliyetler içerisinde bulunuyoruz. Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de işbirliği içerisindeyiz. MEB'in her türlü projesine destek veriyoruz. Devlet okullarının fiziksel niteliği de bizimle birlikte arttı. Fiziksel yapı eğitimde çok önemlidir" diye konuştu.

'Yalovalı en çok özel okul tercih ediyor'..

Türkiye'de Yalova halkının en çok özel okul tercih ettiğini dile getiren Çolak, açıklamasını şu sözler ile tamamladı: "Eğitim kesinlikle artık 4 duvar içerisinde değil. Yalova Doğa Koleji öğrencileri, haftada 40-45 saat ders görüyorsa, bunun 20-25 saatini laboratuarlarda geçiriyor. Yalova Doğa Koleji'nin yerleşke gücü de vardır. Öğrenci sanat ile uğraşacaksa, tüm sanat yapısı var. Öğrenci eğer bilim ile uğraşacaksa tüm bilim altyapısı mevcuttur. O nedenle akademik bilginin yanında, diğer yönlerden de öğrenciler destekleniyor. Türkiye'de nüfusa oranla en fazla özel okula giden il Yalova'dır. Biz MEB'e bağlı müfredatla yönetiliyoruz. Yüzde 3'lük bir kontenjanımız var. Şehit ve gazi çocukları ile gelir durumu düşük seviyedeki öğrencilere yüzde 3'lük bir burs tanımlamak zorundayız."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı