Yukarı Çık
 
İYİ SÖYLÜYOR HOŞ SÖYLÜYOR DA ACABA.. DOĞRU MU SÖYLÜYOR?
8 Ocak 2018 Pazartesi 16:21:44
735 kez okundu.

 

KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRÜ, YALOVA’DA TURİZMİN LOKOMOTİFİNİN TERMAL OLDUĞUNU SÖYLÜYOR..

İYİ SÖYLÜYOR HOŞ SÖYLÜYOR DA ACABA.. DOĞRU MU SÖYLÜYOR?

  • Termal’deki tesisler perişan halde; bakımsızlık yüzünden tam bir görüntü kirliliği yaşanıyor. Ancak ilin Kültür ve Turizm Müdürü, ilçenin son halinden habersiz; tesisleri öve öve bitiremiyor..

 

  • Yalovalı diyor ki: “Yetki ve sorumluluk makamındaki insanlar bir zahmet oturdukları rahat koltuklarından kalksınlar, şehirde ne olup bittiğine baksınlar, ondan sonra çıkıp ne söyleyeceklerse söylesinler. Ezbere konuşmakla bu işler yürümez.”

 

Haber / Yorum – M. Ali CANTÖRÜN

Kültür ve Turizm İl Müdürü Şeref Tali’nin dün yerel basına yansıyan açıklamalarında oldukça iddialı sözleri vardı. Yalova’ya gelen turistlerin ağırlıklı olarak Termal ve Armutlu’yu tercih ettiklerine vurgu yapan, Yalova’nın termal kaplıca ve sağlık merkezi konseptinde iddialı bir şehir olduğunu söyleyen Tali’nin, Termal’in içler acısı son durumunu görüp görmediği, Termal’de bakımsızlıktan çürümeye yüz tutmuş kaplıcaları, hamamları ve bu yapıların dört bir köşesinden çıkan paslı boruları, kararmış muslukları, hamamların ve şifalı suların olduğu bölgedeki pisliği yerinde inceleyip incelemediği merak ediliyor.

Termal’in görüntü kirliliğinden ve çevre sorunlarından şikayetçi olan vatandaşlar, “Yetkili makamlardaki insanlar bir zahmet koltuklarından kalkıp bölgede ne olup bittiğine bir baksınlar, ondan sonra çıkıp konuşsunlar” derken, Yalova’nın turizm alanındaki hedeflerine giden yolda Termal kaplıcaların kilit rol oynaması gerekirken bugünkü hali ile deyim yerindeyse ‘sefilleri oynadığı’ vurgulanıyor.

Resimaltı-- Kültür ve Turizm İl Müdürü Şeref Tali’nin öve öve bitiremediği Termal tesislerinin bugünkü içler acısı hali

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı