Yukarı Çık
 
SALMAN’IN VETO ÇIKIŞI İLE YALOVA BELEDİYESİ’NE  METEOR DÜŞTÜ!
7 Aralık 2017 Perşembe 17:01:11
571 kez okundu.

 

  • Meteoroloji binasının olduğu alanda planlanan ilkokul yapımı tartışmaları Aralık ayının son oturumunda tavan yaptı. Stresli ortamı yumuşatmak için Meclis’e 5 dakika ara veren Başkan Salman, sonrasında gerçekleşen oylamada oy çokluğu ile ‘EVET’ çıkmasının ardından son sözünü söyledi: ‘VETO EDECEĞİM!’

 

  • Salman’ın gerekçesi ‘eksik evraklar’.. AK Parti’nin hedefi ise Ocak dönemi toplantılarına kadar ‘eksik evrakların tamamlanması’..

 

 

  • Siyasi kulislerde söz konusu alanda yapılacak olan ilkokulun ihale sürecine ilişkin iddialar ayyuka ulaştı. Salman’ın, ‘Yangından mal kaçırır gibi karar alınmaz’ sözlerinin arkasında, birtakım siyasilerin ve seçilmişlerin bazı firmalara okulun yapımına ilişkin söz ve taahhütlerde bulunduğu, yaşanan tüm tartışmaların özünde bu detayın yattığı konuşuluyor.

 

 

  • Haber / Yorum – Mehmet Ali CANTÖRÜN

Yalova Belediyesi’nde meteoroloji binası ve arazisi üzerinde okul yapılsın mı yapılmasın mı şeklindeki teklif ve oylama, uzunca bir süredir partisinin meclis üyeleri ile arasının açık olduğu bilinen CHP’li Başkan Vefa Salman’ı partili üyeler ile yakınlaştırırken yine uzunca bir süredir kendisine ciddi bir muhalefeti gözlenmeyen AK Partili üyelerle de karşı karşıya getirdi.

Tartışmalar üzerine oturuma ara veren Belediye Başkanı Salman, aranın ardından gerçekleşen oylamada AK Partili üyelerin oyları ile çıkan meteoroloji binasının olduğu yere ilkokul yapılsın şeklindeki karar sonrası adeta ateş püskürdü: ‘VETO EDECEĞİM!

Gözler şimdi Ocak dönemi toplantılarına çevrildi. İlgili kurumlardan görüş alınmamasını veto çıkışına gerekçe olarak gösteren Başkan Salman’a karşılık AK Parti grubunun kurum görüşlerinin bir an önce tamamlanması yönünde il teşkilatı ile görüş alışverişinde bulunduğu ve eksik evrakların süratle tamamlanması yönünde çalışmalar yapıldığı öğrenildi. Söz konusu alana okul yapımının tartışmalara neden olduğu bu günlerde özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yalova Valiliği’nin de kamuoyuna aydınlatıcı açıklamalarda bulunması bekleniyor. Ayrıca tartışılan bölgedeki trafik yoğunluğu göz önüne alındığında İl Trafik Komisyonu’nun da görüş belirtmesi gerektiği ifade ediliyor.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı