Yukarı Çık
 
‘BU MESELEYİ YARGIYA TAŞIYACAĞIZ’
7 Aralık 2017 Perşembe 17:00:12
506 kez okundu.

TAKSİLER KALDIRILDI!

 

 

  • Çınarcık emniyet mensupları tarafından meydanda bulunan taksicilerin araçları çekiciler yardımı ile kaldırıldı.

 

  • Çınarcık Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve bulundukları yerden kaldırılan taksiciler, isyan etti.

 

Zeynep TAŞTAN

Çınarcık Meydanı’nda bulunan taksi durağındaki taksiler, polis ekipleri tarafından çekiciyle bulundukları yerden kaldırıldılar. Kaldırılma sırasında zaman zaman polis ekipleri ile taksi şoförleri arasında gergin anlar da yaşandı.

Ol ay nasıl gelişti?

Çınarcık Belediyesi tarafından 15 ticari taksi plakası ihale edilmişti. Taksiciler, Çınarcık Belediyesi’nin 15 taksi için yaptığı ihaleye tepki göstermiş ve kendilerinin ilçeden atılmak istendiğini iddia ederek; belediye önüne anahtar  bırakma eylemi yapmışlardı. Belediye tarafından Çınarcık Meydanı’nda bulunan durakta yer alan 15 taksiciye tahliye süresi dolduğu iddia edildi fakat taksiciler durağı boşalmamışlardı. Dün sabah, emniyet mensupları çekiciler yardımıyla araçları bulundukları yerden kaldırdılar.

‘Yıllardır ilçeye hizmet ediyoruz’..

Emniyet mensupları, dün sabah erken saatlerde durağa geldi ve taksicileri durağı boşaltmaları konusunda uyardılar. Taksiciler ile emniyet mensupları arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Yıllardır ilçeye hizmet ettiklerini söyleyen taksiciler, “Biz, bu meseleyi yargıya taşıyacağız. Araçlarımızın buradan kaldırılmasını istemiyoruz. Biz, yıllardır bu ilçeye hizmet ediyoruz” diye konuştular.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı