Yukarı Çık
 
Taşeron işçilerine hayırlı haber geldi
7 Aralık 2017 Perşembe 16:59:01
213 kez okundu.

 

 

Öztabak,sorunun ortadan kalkmasında gösterilen çabadan dolayı teşekkür etti..

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, yaptığı açıklamada, yaklaşık 900 bin çalışanı ilgilendiren ve kamuoyunda taşeron olarak bilinen alt işveren işçileriyle ilgili düzenlemeyi değerlendirdi.

Başkan Öztabak, şöyle konuştu: “Türkiye genelinde taşeron olarak bilinen, kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerindeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki belediye iktisadi teşekküllerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin, halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyunda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi kökten çözmüş oluyoruz. İnşallah bu sorun ortadan kalkıyor. Artık aradaki bu komisyonlar, taşeronlar tamamen ortadan kalkıp, hepsi işçi kadrosuyla görev alacak. Belediyelerde de belediye şirketlerinin, iktisadi teşekküllerinin inşallah personeli olarak göreve devam edecekler. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Öztabak, “Taşeron sorununun ortadan kalkmasında gösterdikleri çabadan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'na, Maliye Bakanı Naci Ağbal'a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı