Yukarı Çık
 
‘İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ DEĞİL!’
6 Aralık 2017 Çarşamba 17:26:35
885 kez okundu.

 

  • İl Genel Meclisi Aralık ayı ikinci bileşiminde İl Genel Meclisi Üyesi Bahar Doğan, gündem dışı söz alarak, üstgeçitlerin yaşlı ve engelliler için uygun hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

 

..”Israrla söylüyorum, tüm belediyeler üst geçitlere asansör yapsınlar. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil.”

 

..”Bu şehri yönetenler ve yetkililer hiç mi düşünmüyorlar? Tekerrür eden bu kazalardan hiç mi ders çıkartmıyorlar?”

 

..”Aynı yerde daha 1 ay önce yine kaza olmuş ve 1 kişi ölmüştü. Bu ölümcül kazalar hiç mi vicdanları sızlatmıyor?”

 

..”Karayollarının, belediyenin ve Sayın Valimizin bir şeyleri düşünmesi lazım. 83 yaşındaki bir insanın o üstgeçitten çıkmaya mecali olur mu?”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Geçtiğimiz günlerde Yalova- İzmit Karayolu Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan üstgeçidin altından karşıdan karşıya geçmek isteyen anne ve kıza minibüs çarpmıştı. Çarpmanın etkisi ile anne ve kız hayatını kaybetmişti. İl Genel Meclisi Üyesi Bahar Doğan, İl Genel Meclisi Aralık ayı oturumunun ikinci bileşiminde bu konuyu gündeme getirdi. Doğan, üstgeçitlerin yaşlı ve engelliler için uygun hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Doğan, vatandaşların bunun bir kaza olmadığını söylediğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşamını yitiren anne 83, kızı ise 51 yaşındaydı. Bundan 4-5 yıl önce Çiftlikköy’de üstgeçide çıkamayan yaşlı bir vatandaşımızın tam üstgeçidin altında kaza geçirdiğini ve öldüğünü gördüğümde çok üzülmüştüm. Bu şehri yönetenler ve yetkililer bunu hiç mi düşünmüyorlar? Tekerrür eden bu kazalardan hiç mi ders çıkartmıyorlar? Aynı yerde daha 1 ay önce yine kaza olmuş ve 1 kişi ölmüştü. Bu ölümcül kazalar hiç mi vicdanlarını sızlatmıyor? Karayollarının, belediyenin ve Sayın Valimizin bir şeyleri düşünmesi lazım. 83 yaşındaki bir insanın o üstgeçitten çıkmaya mecali olur mu? Aynı şekilde engelli vatandaşlarımız için de aynı durum söz konusu. Çıkabilse çıkacak zaten, yolu kestirme kullanmak isterken yaşamlarını yitirdiler. Buradan ısrarla söylüyorum, tüm belediyeler üst geçitlere asansör yapsınlar. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil. Üst geçidin bulunduğu yerde vatandaşların tehlikesine olan alanı bir çit ile engelleseler, vatandaş zaten oradan geçmez. Asansör yapamıyorsanız bari bunu yapın. İnsanlar bir şekilde kazasız belasız evlerine gitsinler. Bir haneden iki kişi hayatını kaybetti; yazıktır, günahtır.”

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı