Yukarı Çık
 
‘Sıkmadan, daraltmadan şiddeti önleyeceğiz’
6 Aralık 2017 Çarşamba 12:01:54
368 kez okundu.

 

 

  • 8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı ve Başkan Yardımcısı HABERCİ’yi ziyaret etti..

 

..”Toplumu sıkmadan-daraltmadan nasıl mesaj verebiliriz düşüncesi ile yola çıktık. Sanatı içerisine katarsak belki mesajlar daha anlamlı olur dedik.”

 

..”Allah nasip ederse 4 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yalnızca derneğimizin yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir tiyatro gösterisini vatandaşlar ile buluşturacağız. Gösteri tamamen uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekecek.”

 

Zeynep TAŞTAN

Geçtiğimiz günlerde Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ı ziyaret eden Dernek Başkanı Mehtap Ensarioğlu, Başkan Yardımcısı Gökşen Tutuk, yönetim kurulu üyeleri Şule Bilgi, Nimet Aksu ve Emel Öz, dernek projeleri hakkında Yalova Valisini bilgilendirdiler. Dernek Başkanı Mehtap Ensarioğlu, Vali Yılmaz’ın projelerine destek vereceğini dile getirdi. Ensarioğlu, dernek olarak sadece kadına yönelik şiddete karşı durmadıklarını, şiddetin geneline karşı olduklarını ifade etti.

‘Tiyatro gösterimiz var’..

Dernek yönetim kurulu üyelerinin oynayacağı tiyatro gösterisinin olduğunu söyleyen Mehtap Ensarioğlu, “Valimiz Tuğba Yılmaz’ı derneğimiz olarak ziyaret ettik. Ziyaretimiz çok güzel geçti. Kendisi bizi çok iyi karşıladı. Vali Yılmaz’a projelerimizden bahsettik. Bu projelerden bir tanesi de uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili. Dernek olarak farklı bir şeyler yapmak istedik. Konferans-seminer tarzındaki etkinliklerden insanlar artık sıkıldı. Toplumu sıkmadan-daraltmadan nasıl mesaj verebiliriz düşüncesi ile yola çıktık. Sanatı içerisine katarsak belki mesajlar daha anlamlı olur dedik. Allah nasip ederse 4 Ocak’ta saat 19.00’da Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde tamamen derneğimizin yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir tiyatro gösterisini vatandaşlar ile buluşturacağız. Gösteri tamamen uyuşturucu ile mücadeleye dikkat çekecek. Çocukların, gençlerin nasıl bu yola itildiğine ve ailelerin yanlışlarına dair bir gösteri olacak. Yalova Valisi Tuğba Yılmaz da bizlere destek vereceğini açıkladılar. Vali Yılmaz, projemiz ile çok ilgilendi” ifadelerine yer verdi.

‘Roman kadınlarını istihdam edeceğiz’..

“Bir diğer projemizde ise dezavantajlı kesim olan roman mahallesindeki kadınlarımızı istihdam etmek” diyen Ensarioğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu projeye dernek olarak çok önem veriyoruz. Roman kadınlarının ürettikleri el emeği ürünleri pazarlayacağız. Koza çiçekleri ile birlikte, roman kadınlarına bir kurs verip, yaptıkları ürünleri satmalarına imkan sağlayacağız. Yaklaşık 15-20 kişilik roman genç kız grubumuz var. Onlara gelir temin edecek faaliyetlerde bulunacağız. Bu kurs, Yalova Valiliği ile birlikte ortak açacağımız bir kurs olacak. Mart ayından sonra da tüm Yalovalı kadınlarımıza yönelik kurs vereceğiz.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı