Yukarı Çık
 
Susuzluğa karşı emniyet subabı!
6 Aralık 2017 Çarşamba 12:01:00
334 kez okundu.

Termal’deki göletin su tutma kapasitesi artırıldı..


 

  • Termal ilçesinde bulunan gölet, Termal Belediyesi ve DSİ ekipleri tarafından temizlenerek su tutma kapasitesi arttırıldı.

 

  • Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, göletin ilde yaşanabilecek bir susuzluk anında da destek amaçlı kullanılabileceğini dile getirdi.


M. Ali CANTÖRÜN

200 bin metre küp su tutma kapasitesine sahip olan Termal Göleti, yağmur sularının taşıdığı maddelerden temizlendi. Termal Belediyesi ve DSİ ekip ve ekipmanlarının kullanıldığı çalışmalar kapsamında gölet temizlenerek rezerv alanı genişletildi. Bu sayede su tutma kapasitesi de artan gölet olası bir susuzluk durumunda ilin önemli su rezervlerinden birisi haline geldi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, şunları söyledi: “Bu gölet sadece ilçemiz açısından değil tüm ilimiz açısından önemlidir. Zira 2015 yılında yaşanan kuraklık sonrasında Yalova'nın burun buruna geldiği susuzluk tehdidi sonrasında ek su rezervlerinin önemini daha net anladık. Termal Göleti bu anlamda 200 bin metre küplük su rezervi ile Yalova'da tekrar yaşanabilecek bir susuzluk karşısında emniyet sübabı görevi üstlenecektir. Göletimizi DSİ ve belediyemizin ekipleri sayesinde temizledik ve bakımdan geçirdik. Su rezervi genişletildi ve suyun kalitesi de arttırıldı. Termal Belediyesi olarak ülkemizin ilerde kuraklık ile yaşayabileceği susuzluk sıkıntısı için önceden tedbir almış oldu.” 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı