Yukarı Çık
 
‘Yaşama Yol Ver’
6 Aralık 2017 Çarşamba 11:55:19
257 kez okundu.

 

 

Yalova Sağlık Müdürlüğü tarafından Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeni ile bilgilendirme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor..

 

Zeynep TAŞTAN

 

Aralık ayının ilk haftası kutlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeni ile vatandaşlara yönelik yapılan etkinlikler hız kesmiyor. Özellikle 112 hatlarının gereksiz yere aranmaması ve trafikte ambulansların geçişlerine öncelik verilmesine yönelik hazırlanan ‘Yaşama Yol Ver Projesi’ kapsamında bir dizi etkinlik düzenleniyor. Hafta dolayısıyla Yalova Sağlık Müdürlüğü tarafından alışveriş merkezlerinde stantlar kurulacak. Aynı zamanda kent meydanında da sağlıklı yaşam aracıyla halka yönelik broşür dağıtılması ve okullarda öğrencilere yönelik Acil Sağlık Hizmetleri Haftası ve çalışmaları hakkında farkındalık eğitimleri yapılacak.

Proje kapsamında bazı okullarda bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Öğrencilere, 112 acil çağrı hizmetlerinin gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiği ve trafikte ambulanslara öncelik tanınması gerektiği anlatıldı.

�N�ar büyük ilgi gösteriyor. Spor Hocası Yasemin Şenkarabacak, Ahşap Hocası Nermin Ulaş ve Kur’an Kursu Hocası Mine Aydın yönetimindeki kurslar hafta içi gerçekleştiriliyor.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı