Yukarı Çık
 
‘ÇINARCIK ESNAFI BİTKİSEL HAYATTA!’
4 Aralık 2017 Pazartesi 16:24:44
1969 kez okundu.

..”Şikayete çözüm bulmak yerine şikayetçiyi cezalandırıyorlar!”

 

 

AK Parti İlçe Başkanı, belediye yönetimini topa tuttu: ‘ÇINARCIK, TARİHİNİN EN KÖTÜ SEZONUNU GEÇİRDİ!’

 

  • Çınarcık’ta yaz boyunca devam eden kaldırım, yol, su hattı ve meydan çalışmalarının tüm esnafın kötü bir sezon geçirmesine neden olduğunu dile getiren AK Parti Çınarcık İlçe Başkanı Murat Kaya, ilçe esnafının belediye yönetiminden şikâyetçi olduğunu söyledi.

 

..”Yaz boyunca bitmeyen su kesintileri -kaldı ki hala devam ediyor- yaşanan tüm olumsuzlukların üzerine tuz-biber oldu.”

 

..”Her geçen gün kontrolsüz bir şekilde artan zincir marketler, Çınarcık’taki küçük esnafın bitkisel hayata girmesine yol açtı. En son, köy içinde açılan büyük market, belki de orada mücadele veren birkaç esnafın daha kepenk kapatmasına sebep olacak.”

 

Zeynep TAŞTAN

 

AK Parti Çınarcık İlçe Başkanı Murat Kaya, Çınarcık’ta yaz boyunca devam eden kaldırım, yol, su hattı ve meydan çalışmalarının tüm esnafın kötü bir sezon geçirmesine neden olduğunu açıkladı. ilçe halkının büyük mağduriyet yaşadığını söyleyen Kaya, son olarak belediye tarafından tabela vergilerini ödeyemeyen esnafa tebligat gönderildiğini söyledi. Kaya, sözlerine şöyle devam etti: “Çınarcık’ta yaz boyunca devam eden kaldırım, yol, su hattı ve meydan çalışmaları tüm esnafın kötü bir sezon geçirmesine sebep oldu. Çınarcık, belki de tarihinin en boş ve en kötü sezonunu geçirdi. Yaz boyunca bitmeyen su kesintileri -ki hala devam ediyor- mevcut sorunların üzerine tuz-biber oldu. Her geçen gün kontrolsüz bir şekilde artan zincir marketler, Çınarcık’taki küçük esnafın bitkisel hayata girmesine sebep oldu. En son, köy içinde açılan büyük market, belki de orada mücadele veren birkaç esnafın daha kapanmasına sebep olacak. Küçük esnaf şu anda bitkisel hayatta. Tüm bu olumsuzluklardan sonra tabela vergilerini ödeyemeyen esnafa belediye tarafından üzerine icra masrafları da dâhil edilip tebligat yollandı. Asıl borcu ödeyemeyen esnaf, icra masraflarıyla beraber bunu nasıl ödeyecek?”

‘Sebebini AK Parti’ye yıkmaya çalıştılar’..

Son günlerde konuşulan ilçedeki taksi durağı ihalesine değinen Kaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çınarcık’ta bir taksi ihalesi yapıldı. Dedik ki; ‘35 yıldır burada hizmet veren taksi esnafını mağdur etmeyin. Bu insanlara karşı vefalı olalım.’ Fakat durumu öyle bir hale getirdiler ki, bu sefer 15 tane daha mağdur yarattılar. Süreç mahkemelik oldu. Her iki tarafı da karşı karşıya getirip istenmeyen neticelere varılabilirdi. Bu beceriksizliğin sebebini de AK Parti’ye yıkmaya çalıştılar. Çınarcık’ta belediyenin imar konusundaki zorlukları, müteahhitlerin kendilerine Çınarcık dışında başka adresler bulmasına neden oldu. Büyük bir kısmı inşaat sektörüne bağlı olan ilçemizin ekonomisi bundan dolayı da büyük bir darbe aldı. Belediye yönetimi, esnafın bu şikâyetlerine çözüm olmaktan çok, şikâyetçi olanları cezalandırmak için elinden geleni yapıyor.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı