Yukarı Çık
 
‘Yakından anladık’
4 Aralık 2017 Pazartesi 16:18:05
236 kez okundu.

Ulukaya, tekerlekli sandalyeye oturdu..

 

 

İl Müdürü Osman Ulukaya, müdürlük bahçesinden tekerlekli sandalye kullanarak geldiği il binasında engelli bir vatandaş gibi işlerini takip ederek engellilerin sorunlarına dikkat çekti..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Ulukaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık yaratma amacıyla tekerlekli sandalye kullanarak, işlerini bir engelli vatandaş gibi takip edip, engellilerin yaşadıkları sorunları anlama fırsatı buldu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Ulukaya, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, ‘Müdürlüğümüzde Her İnsan Bir Engelli Adayıdır’ sloganıyla etkinlik düzenlendik.Kendimizi onların yerine koyarak zorlukları bizzat deneyerek ve gözlemleme fırsatı bularak farkındalık oluşturduk” diye ko nuştu.

‘MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR’..

 İl Müdürlüğü bünyesinde engelli vatandaşların hizmetlere engelsiz bir biçimde ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli tedbirler alındığını belirten Ulukaya, engelsiz bir binada dahi engellilerin sıkıntı yaşadıklarını vurguladı. Ulukaya, “Müdürlük binamızda engelli vatandaşlarımıza her türlü destek personelimiz tarafından verilmektedir. 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında, ‘Müdürlüğümüzde her insan bir engelli adayıdır’ sloganıyla etkinlik düzenledik ve kendimizi onların yerine koyarak zorlukları bizzat deneyerek, gözlemleme fırsatı bularak farkındalık oluşturduk. Bu çalışmayla, engellilerin kamu hizmetine ulaşabilmelerini kolaylaştırmak ve engellilerin gözüyle karşılaşılan sorun var ise çözülmesini hızlandırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışını geliştirmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı