Yukarı Çık
 
‘Kaçak tur vergi kaçağı demektir!’
3 Aralık 2017 Pazar 15:28:56
332 kez okundu.

 

 

 

 

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yalova Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Başol Haraç, kayıt dışını ve mağduriyetleri önlemek adına korsan ve kaçak turizm hizmeti yapan kişi ve kuruluşlarla mücadelelerinin artarak devam edeceğini söyledi..

 

..”Okullar, belediyeler, dernekler ve tüm STK'lar turizm faaliyetlerini yasanın belirttiği üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı işletme belgesi sahibi, TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri ile gerçekleştirebilirler.”

 

..”Denetimlerimizi arttırdık, her türlü ihbarı değerlendiriyoruz.

Yalova’da kaçak turizm faaliyetlerine, haksız rekabete ve kayıt dışına izin vermeyeceğiz.”

 

Haber / M. Ali CANTÖRÜN

 

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yalova Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Başol Haraç, “Kaçak ve korsan turizm faaliyetleri düzenleyen firma ve kişilere karşı mücadelemiz her daim devam edecek, kayıt dışı faaliyetlere izin vermeyeceğiz” dedi.

Kaçak turlarla ilgili mücadele ve denetimlerin artarak devam edeceğini söyleyen Başol Haraç, şu açıklamayı yaptı: “Bölgemizde özellikle yerli ve Ortadoğulu misafirlere yönelik kaçak turizm faaliyetleri gerçekleşmektedir. Emlak ofisleri ve farklı iş yerlerinde kaçak turizm faaliyetlerinin yapıldığını, kiralık araç, transfer, uçak bileti, otel rezervasyonları ve tatil satışları gibi turizm hizmetlerinin kaçak olarak verildiğini tespit ediyoruz. Bu konuda Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzü bilgilendiriyor ve Defterdarlığımızı devreye sokuyoruz.Yalova merkezde ve ilçelerimizde iş yeri denetimlerimizi arttırdık. Termal girişinde ve özellikle Bursa-Yalova karayolu güzergahında, kültür ve turizm işletme belgesi olmayan, kaçak faaliyette bulunan otobüs ve midibüsleri denetleyerek, gerekli cezai müeyyideleri uygulamaya devam ediyoruz. Yakın bir zamanda İDO iskelelerinde ve Osmangazi Köprüsü giriş ve çıkışlarında denetim ekipleri oluşturacağız.”

KAÇAK TURLARA DİKKAT!

Kaçak yapılan turlar ve bu turlara dahil olmanın aynı zamanda vergi kaçırmak ve suça ortak olmak anlamına geleceğine dikkat çeken Haraç, şunları dile getirdi: “Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yalova Bölgesel Yürütme Kurulu (TÜRSAB Yalova BYK) olarak Türkiye’nin dört bir yanından Yalova’ya ve Termal’e gelen kişi ve grupların kaçak tur yapan firmalara dahil olması son derece yanlış ve risklidir. Seyahat ve turizm hizmetleri sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı işletme belgesi sahibi TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinden alınmalıdır.Aksi takdirde organizasyonu yapan da, dahil olan da mağdur olacaktır.Kaçak yapılan turlar ve bu turlara dahil olmak aynı zamanda vergi kaçırmak ve suça ortak olmak anlamına gelir. Okullar, belediyeler, dernekler ve tüm STK'lar turizm faaliyetlerini yasanın belirttiği üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı işletme belgesi sahibi, TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri ile gerçekleştirebilirler.”

HARAÇ’TAN TEŞEKKÜR..

Kayıt dışını ve mağduriyetleri önlemek adına korsan ve kaçak turizm hizmeti yapan kişi ve kuruluşlarla mücadelelerinin artarak devam edeceğine vurgu yapan Başol Haraç, “Denetimlere bizzat katılarak, çalışmalara katkı veren TÜRSAB Yalova BYK yönetim kurulu üyelerimize teşekkür etmek istiyorum.Ayrıca büyük bir uyum içinde işbirliği yaptığımız Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Sn. Şeref Tali ve ekibine, Yalova Emniyet Müdürü Sn. Mehmet Hakan Fındık ve ekibine TÜRSAB olarak ilgi ve duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı