Yukarı Çık
 
‘YALOVA ARTIK İYİ OLACAK!’ ‘Adil olacağız’
14 Kasım 2017 Salı 17:41:54
393 kez okundu.

İYİ Parti İl Başkanı Üstel, HABERCİ’ye konuştu:

 

 

‘Adaleti sağlayacağız’

 

  • İYİ Parti İl Başkanı Ünlem Üstel, partinin kuruluş amacını, açılımını ve yapacaklarını HABERCİ’ye anlattı..

 

..”İYİ Parti’nin oy oranının çok daha fazla olacağına inanıyorum. Artık zaten dengelerin Yalova’da da değişmesi lazım. Siyasette İYİ’lerin bir yerlere gelmesi lazım. Ülkenin bu hallere düşmesinin sebebi İYİ’lerin bir yerlere gelmemesinden dolayıdır. Artık biraz da İYİ’ler bu ülkeyi yönetsin.”

 

..”Bizim hedef kitlemiz bütün Türkiye. Türkiye’yi seven, Türkiye’de huzurlu yaşamak isteyen, ödediği verginin kendisine geri dönmesini isteyen insanların hepsi bizim hedef kitlemizdir.”

 

..”Yalova’da yıllardır süren bir sorumsuzluk var. Sağa sola AVM’ler açıldı, küçük esnaf iş yapamaz hale geldi. Turizm konusunda önemli bir adım atılmıyor. Sanayi sıfır. Koskoca Yalova AKSA fabrikasından geçiniyor. Bu sorunlarla alakalı özel projelerimiz olacak.”

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ünlem Üstel, HABERCİ’ye İYİ Parti’yi anlattı. Üstel, artık Yalova’nın iyi olacağını söyledi ve partinin oy oranının şu anda Yalova’da yüzde 25’lerin üzerinde bulunduğunu ifade etti. Parti olarak hiçbir kurum veya kuruluş ile alakalarının bulunmadığını söyleyen Üstel, Yalova’da artık dengelerin değişmesi gerektiğini ifade etti. Biz sorduk; Üstel, sizler için cevapladı. Üstel ile yaptığımız röportajın ayrıntıları şu şekilde:

 

-Ünlem Üstel kimdir?

 

1963 yılında Yalova’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Yalova’da gördüm. Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunuyum. 2004 yılında Yalova’da belediye başkan adayı oldum. 2015 yılında milletvekili adayıydım. Evli ve 1 çocuk babasıyım.

 

-Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin kuruluş amacı nedir?

 

Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı, çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık, milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz. Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Seksen milyonuz. Büyük bir milletiz. Birlikte başaracağız. Adil olacağız. Adaleti sağlayacağız.

 

-İYİ Parti’nin açılımı nedir?

 

İYİ Parti’nin açılımı henüz belli değil. İYİ’nin yazılışı, Kayı Boyu bayrağı olan iki ok bir yaya benziyor. Logomuz ise güneş. Güneş sembolü de Türk kültüründe büyük bir öneme sahiptir.

 

 

-İYİ Parti’nin seçimlere katılması ile birlikte Yalova’da sizce dengeler değişecek mi?

 

Temennimiz dengelerin değişmesi yönünde. İYİ Parti’nin oy oranının çok daha fazla olacağına inanıyorum. Artık zaten dengelerin Yalova’da da değişmesi lazım. Siyasette İYİ’lerin bir yerlere gelmesi lazım. Ülkenin bu hallere düşmesinin sebebi İYİ’lerin bir yerlere gelmemesinden dolayıdır. Artık biraz da İYİ’ler bu ülkeyi yönetsin. Bu halk artık kendi menfaatini düşünen siyasileri istemiyor. Kendi menfaatlerini düşünen insanlar bir yerlere geldiği sürece bu ülkenin beli doğrulmaz. Menfaatçi siyasetçiler kepçeyle alır, kaşıkla bile vermezler.

 

-İYİ Parti’nin oy oranı sizce nasıl olur?

 

Temennimiz İYİ Parti’nin Türkiye genelindeki oy oranının yüzde 51 olması yönündedir. Tabii ki halkın takdiri; ama yüzde 70 de olabilir. Bizim amacımız yüzde 50’yi geçmek. Biraz da karşı siyasi grupların çalışmasına bağlı. Şimdi onlar çok daha fazla çalışacaklar. Aday olduğum seçimlerde beni yıktılar. Nasıl yıkıldığımı bütün Yalova biliyor. Şu anda İYİ Parti’nin Yalova’daki oy oranı yüzde 27 civarı. Bir hafta önce partimizin yaptırdığı anketlerden aldığım bilgilere göre konuşuyorum. Genel Merkez her ay anket yaptırıyor, bize de bildiriyorlar. Aday olarak ben o zaman açıklanmamıştım. Şimdi belki de yüzde 50’lere kadar çıkmıştır oy oranı.

 

-İYİ Parti’nin hedef kitlesi nedir?

 

Bizim hedef kitlemiz bütün Türkiye. Türkiye’yi seven, Türkiye’de huzurlu yaşamak isteyen, ödediği verginin kendisine geri dönmesini isteyen insanların hepsi bizim hedef kitlemizdir. Hakkıyla kazanıp hakkıyla yemek isteyen ve masa başında oturup da para kazananların olmadığı bir ülkeyi isteyen insanların hepsi bizim hedef kitlemizdir. Bizim elimizden gelen sadece çalışmaktır. İl başkanlığına aday olduğumdan beri iki tane ayakkabı eskittim. Bu çalışmayla daha çok ayakkabı eskiteceğim gibi duruyor.

 

-Türkiye’de kadın bir lider parti kurdu. Sizce İYİ Parti Meral Akşener ile birlikte başarılı olacak mıdır?

 

Bence çok başarılı olacak. Benim bu partinin içinde olmamın sebeplerinden biri de budur. Hali-vakti yerinde insanlar var. Trilyonlarca paraları var. Bu ülkede siyaseten bir boşluk var. 5-6 kişi parti kurup da erkeğiz diye geçinenler var bu ülkede. Genel Başkanımız Meral Akşener gibi mertçe parti kuran olmadı. Bir bayanın bu işe atılması ve mücadelesi takdire şayandır. Bütün bayanların da Akşener’i örnek alacağına inanıyorum.

 

-İYİ Parti’nin Yalova yapılanmasında bayanlara ciddi oranda yer verilecek mi?

 

Yalova’da yönetimde bayanlara elbette yer vereceğiz. Genel merkez tarafından kotamız yüzde 25 olarak belirlendi ama biz onu yüzde 30’lara çıkartacağız. İşimizin başındayız ve çalışıyoruz. Yönetimimizi yirmi gün içerisinde oluşturacağız. Ankara’ya sunacağız ve kabul edildikten sonra esas çalışmalarımız başlayacak. Esnaf ziyaretlerimiz, köy ziyaretlerimiz başlayacak. İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı olarak girmediğimiz ev, çalmadığımız kapı ve sıkmadığımız el kalmayacak.

 

-Sizce Yalova nasıl yönetiliyor?

 

Yalova’nın yanlış yönetilmesinden ötürü senelerden beri sıkıntılıyız. Keşke yerel yönetimler iyi olsaydı da bizaday olmasaydık. Yalova iyi idare edilseydi biz siyaset yapmazdık. Yönetenleri de tebrik ederdik o zaman. Yalova’da yıllardır süren bir sorumsuzluk var. Sağa sola AVM’ler açıldı, küçük esnaf iş yapamaz hale geldi. Turizm konusunda önemli bir adım atılmıyor. Sanayi sıfır. Koskoca Yalova AKSA fabrikasından geçiniyor. Bu sorunlarla alakalı özel projelerimiz olacak. Teşkilatlanmamız bittiği zaman projelerimizi de devreye sokacağız.

 

-İYİ Parti tamamen bağımsız bir parti midir?

 

Zaman öyle bir zaman ki, insanlar artık her şeye inanır hale geldi. İYİ Parti’nin hiçbir örgütle, kurumla, STK ile işbirliği yoktur. İYİ Parti sadece halk ile işbirliği içindedir. İYİ Parti’nin o tür örgütlerle işbirliği imkansızdır. Bu şekilde konuşanlar da karşılarında beni bulacaklardır. Bu şekilde konuşanlar zaten karalamak için bu tarz şeyler söylüyorlar.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı