Yukarı Çık
 
Atlar Yürüyen Köşk için koştu
13 Kasım 2017 Pazartesi 14:29:56
276 kez okundu.

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın girişimiyle geçtiğimiz yıl düzenlenen ve bu yıl 2.’siyapılan Yürüyen Köşk Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Koşuyu Kemal Kurt'un sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki Curtaralo jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. 2016 yılında ilki düzenlenen Yürüyen Köşk Koşusu’nu yine Curtaralo isimli safkan kazanmıştı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Z. Ahsen Kurum'a kupasını ve Yürüyen Köşk maketini, Başkan Vefa Salman verdi.

Haber / Büşra GÜNDÜZ

İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndadüzenlenen 2.Yürüyen Köşk Koşusu’nun onur konukları arasında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Başkan Yardımcıları Halit Güleç, Murad Kuleli, Belediye Meclis üyeleri olurken birçok Yalovalı vatandaş ise Veliefendi Hipodrumu’nda tribünde yerini aldı.

CURTARALO İSİMLİ AT İKİNCİ KEZ KAZANDI

Yalova Belediyesi’nin Atatürk’ün ağaç sevgisi ve çevre bilincinin bir sembolü niteliğindeki Yürüyen Köşk’ü Yalova’nın markası yapmak ve ulusal platformlarda tanıtmak amacıyla başlattığı girişime Türkiye Jokey Kulübü “Yürüyen Köşk Koşusu” ile destek vermişti. 2017 yılı Yürüyen Köşk Koşusu’nu Kemal Kurt'un sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki Curtaralo jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. 2016 yılında ilki düzenlenen Yürüyen Köşk Koşusu’nu yine Curtaralo isimli safkan kazanmıştı.

Kum (sentetik) pistte 2000 metre mesafe üzerinden düzenlenen, 75.000 TL birincilik ikramiyesi olan ve 3+ yaşlı 8 safkan İngiliz atının start aldığı Yürüyen Köşk Koşusu'nda ikinciliği, Serhuncan elde ederken, Ryan Arel üçüncü, My Bıllonaıreisimli safkan ise tabelayı 4. olarak tamamladı.

KOŞU SONRASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Z. Ahsen Kurum'a kupasını ve Yürüyen Köşk maketini, Başkan Vefa Salman verdi. Safkanın antrenörü Yılmaz Kahraman'a plaketini ve Yürüyen Köşk maketini, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt verirken,  koşuyu kazanan atın jokeyi Özcan Yıldırım’a ise plaketini Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç takdim etti. Törende ayrıca günün anısına, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün'e Yürüyen Köşk maketi hediye etti.

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı