Yukarı Çık
 
‘Çocukların okuduğu her satır geleceği aydınlatır!’
12 Kasım 2017 Pazar 16:06:51
313 kez okundu.

AK Parti il yönetimi öğrencilere kitap hediye etti..

 

  • AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve yönetim kurulu üyeleri, Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla okulları gezerek, öğrencilere kitap hediye etti.

 

  • Öztabak, “Çocuklarımızda kitap okuma zevkinin, alışkanlığının oluşturulması ve kalıcı olması için aileleri, öğretmenleri, yazarları, kitapçıları, yayıncıları ve kütüphaneleri göreve çağırıyorum. Çocuklarımıza kitapları sevdirmek için gereken her çalışmayı yapalım” dedi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Dünya Çocuk Kitapları Haftası sebebiyle, okullardaki öğrencilere kitap hediye etti. Öztabak’ın okul ziyaretine yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Okullarda öğretmenler, kitabı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak için çocuklara, ders kitaplarının dışında dergiler ve kitaplar okumalarını söylerler. Bu amaca hizmet etmek için sınıf ve okul kitaplıkları kurarlar. Öğrencilere kitaplar dağıtarak okumalarını sağlarlar. Küçük yaşta başlayan okuma zevki, büyüdükçe kökleşir ve gelişir. Kasım ayının ikinci Pazartesi günü başlayan Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda esas olan, çocuklara okuma sevgisini aşılamak, yaymak ve güçlendirmektir. Okuma sevgisinin sağlanması, köklü olması, okuma aracı olan kitaplarla sağlanır. Kitap ve okuma zevkinin çocuklarımızda yaratılması ve kalıcı olması için aileleri, öğretmenleri, yazarları, kitapçıları, yayıncıları ve kütüphaneleri göreve çağırıyoruz. Çocuklarımıza kitapları sevdirmek için gereken her çalışmayı yapalım” dedi.

‘Bol bol kitap okumalarını sağlayalım’..

Okullarda kitap sergilerinin açılmasının önemine vurgu yapan Öztabak, “Öğrencilerimize sınıf ve okul kitaplıkları ile çevredeki kütüphanelerden nasıl faydalanacakları öğretelim. Kitap almalarını, bol bol kitap okumaları sağlayalım. Çevredeki kitap sergilerini gezdirelim. İmkanı olanlara bir küçük kitaplık kurma yolu ve yöntemini öğretelim. Eğitici çalışma kollarından; Yayın Kolu, Kültür ve Edebiyat Kolu, Kütüphanecilik Kolu olarak arkadaşlarına faydalı olacak çalışmalar yapalım. El birliği ile haftanın en iyi şekilde kutlanmasını sağlayalım.

Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında Kurtköy İlkokulu’nu, Samanlı İlkokulu’nu, Safran İlkokulu’nu ziyaret ederek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızla bir araya geldik. Kendileri ile buluşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadık. Kitap okumanın öneminden bahsederek kendilerine kitaplar hediye ettik. Unutmayalım ki; çocukların okuduğu her satır, geleceği biraz daha aydınlatır. Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı