Yukarı Çık
 
‘2019’A AZ KALDI!’
10 Kasım 2017 Cuma 17:18:41
320 kez okundu.

CHP’li belediye yönetimini topa tutan AK Parti Grup başkanvekili Avar, “Millet son sözü söyleyecek, merak etmeyin” dedi ve ekledi:

 

..”Farkımız; biz problem çözer, hizmet üretiriz; siz ise siyasi şov yapmak için her şeyi mübah sayarsınız.”

 

..”Hükümetimizin yaptığı yatırım ve hizmetlerin yanında poz verip resim çektirerek sahiplenmeye kalkışmak belediye başkanına, meclisin kararlarını sahiplenmek de size düşmüş.”

 

..”Yalova'yı iyi yönetemeyen belediye yönetimi, her zamanki gibi konuyu saptırarak kendi beceriksizlerine kılıf uydurmanın peşinde.”

 

..”Siz Yalova'da gençlerimiz için ne yaptınız? Hangi tesisi kazandırdınız? Bisiklet yollarını kaldıran siz değil misiniz?” 

 

..”Senelerdir Yalovalı o kitaplarda uydurduğunuz vaatlerinizi gerçekleştirmenizi bekliyorken işiniz-gücünüz hükümet icraatlarından oy devşirmeye çalışmak oldu!”

 

..”Siz sadece seçime endeksli çalışıyor ve oy hesabı yapıyorken biz sorumluluklarımızın gereğini yapıyoruz.” 

 

M. Ali CANTÖRÜN

Yalova Belediye Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Kasım Avar, dün yaptığı yazılı açıklamada, “Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Halit Güleç, Doğuş Spor tesisleri ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, İl Başkanımız ile ilgili olarak, ‘Öztabak geride kalıyor’, ‘Biz gereğini bir yıl önce yaptık’, ‘Öztabak gene baltayı taşa vurdu’ gibi ifadeler kullanıp şark kurnazlığı ile bu olaydan belediyeye rol kapmak istemektedir” dedi.

Avar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “AFAD için revizyon imar planlarına işlenen yaklaşık 8 bin metrekare arsanın varlığı işin doğası gereğince de bilgimiz dahilindedir. Çünkü revizyon imar planlarının değerlendirildiği Belediye İmar Komisyonu’nda da, planların görüşülerek kabul edildiği Belediye Meclisi’nde de AK Parti’nin net bir çoğunluğu vardır ve bu çoğunluğu oluşturan AK Partili meclis üyelerinin kabul etmediği ve bilgi sahibi olmadığımız hiç bir konu meclisten geçmez. Dolayısı ile anılan alanı revizyon planlarına işleyen biziz. Anlaşılan belediye olarak yapamadığınız işleri sahiplenmek üzere görev paylaşımı yapmışsınız. Hükümetimizin yaptığı yatırım ve hizmetlerin yanında poz verip resim çektirerek sahiplenmeye kalkışmak belediye başkanına, meclisin kararlarını sahiplenmek de size düşmüş. Biz şehrimizin problemlerini çözmede her zaman  kamuoyunun ortak  sesine kulak veririz. Yalovalı hemşerilerimiz bunu şimdiye kadar hep gördü. Yalova'yı iyi yönetemeyen belediye yönetimi, her zamanki gibi konuyu saptırarak kendi beceriksizlerine kılıf uydurmanın peşinde. Siz Yalova'da gençlerimiz için ne yaptınız? Hangi tesisi kazandırdınız? Bisiklet yollarını kaldıran siz değil misiniz? 

Yalova'ya spor adına ne yaptınız? Mesela şu seçim öncesi vaat ettiğiniz Paralimpik Olimpiyat Köyü"nerede? Senelerdir Yalovalı o kitaplarda uydurduğunuz vaatlerinizi gerçekleştirmenizi bekliyorken işiniz-gücünüz hükümet icraatlarından oy devşirmeye çalışmak oldu. Bizim bu konuda geç falan kaldığımız yok. Biz sizin hayal bile edemeyeceğiniz kadar şehircilik ihtisasına sahibiz. Siz sadece seçime endeksli çalışıyor ve oy hesabı yapıyorken biz sorumluluklarımızın gereğini yapıyoruz. 

Süreç bizim bilgi ve kontrolümüzdedir. İl başkanımız da söyledi; Doğuşspor tesisleri şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimize hizmet verecek.Farkımız; biz problem çözer, hizmet üretiriz; siz ise siyasi şov yapmak için her şeyi mübah sayarsınız. Ya belediyenin gayrimenkullerini satar çarçur eder edersiniz ya da kendinizin yapmadığı hizmetlerin yanında poz verip resim çektirirsiniz. 2019'a az kaldı. Siz polemiğe, icraat üstlenmeye, vatandaşa hizmet edermiş gibi poz vermeye devam edin. Bu millet her zaman olduğu gibi son sözü söyleyecek.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı