Yukarı Çık
 
‘DÜNYA TARİHİNDE İZ BIRAKTI!’
10 Kasım 2017 Cuma 17:16:56
352 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde dün bir kez daha rahmetle-minnetle anıldı..

 

 

  • Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümü dolayısıyla dün, bir dizi program ile anıldı.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edilişinin 79’uncu yıldönümü dolayısıyla anma etkinlikleri gerçekleştirildi. İlk tören 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Vali Tuğba Yılmaz ve protokol mensupları, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak saygı duruşu gerçekleştirdiler ve İstiklal Marşı’nı okudular. Törende; Vali Tuğba Yılmaz, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güler Alkan, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, CHP İl Başkanı Özcan Özel, MHP İl Başkanı Hasan Topçular, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu. Saatler 9.05’i gösterdiğinde herkes saygı duruşunda bulunarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Halk Eğitim Merkezi’nde devam eden program ise, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

‘Çok yönlü ve üstün kişiliğe sahipti’..

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şehit Osman Altunkuyu Anadolu Lisesi Müdürü Sedat Oymak yaptı. Oymak, “Çok yönlü ve üstün kişiliğe sahip bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışından bu yana tam 79 yıl geçti. Dünya tarihinde benzeri görülmemiş izler bırakarak, Türk Milletin’in bağrında sonsuzluğa uğurlandı. Atatürk, toplumun her kesimini kucaklayan halk adamıydı. Köylümüze, askerimize, polisimize, kadınlarımıza, genç ve çocuklarımıza, kısacası toplumumuzun her kesimine değer vermiştir. Halkı için uğraşmıştır. Büyük Önderimiz, bilim, sanat, spor ve kültürümüze çok önem vermiştir. Modern eğitim politikasının esaslarını belirleyip, eğitim alanında büyük yenilikler yapmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 79’uncu yıldönümünde minnet ve şükranla anıyorum” dedi. Oymak’ın konuşmasının ardından program, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ile sona erdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı