Yukarı Çık
 
‘YAZIK ÖZEL İDARE’NİN PARASINA!’
11 Ekim 2017 Çarşamba 18:09:41
845 kez okundu.

 

 

“ÖNERGEYİ VERDİĞİME BİN PİŞMAN OLDUM” DEDİ VE EKLEDİ:

 

 

..”YALOVA; SANAYİ VE OSB’LERE KURBAN EDİLDİ!”

 

 

  • Yalova İl Genel Meclis Üyesi Bahar Doğan, “Mevcut plan daha iyiydi. Yazık, Özel İdare’nin parasına. Önergeyi verdiğime bin pişman oldum” şeklinde konuştu.

 

 

  • M. Ali CANTÖRÜN

“1/50000 Ölçekli ÇDP ile ilgili sunumve süslü lafların hepsi laf-ı güzafmış. Adeta dağ fare doğurdu” diyen CHP İl Genel Meclisi Üyesi Bahar Doğan, “CHP ve AKP grup sözcüleri olarak şahsım ve Murat Bektaş ile verdiğimiz önerge sonucu karar alındı ve 1/50000 Ölçekli Yalova ÇDP ihale edildi. Sunumlardaki süslü laflar çok güzeldi. Ben de güzel bir plan olacak diye hayale kapıldım. Son sunumda baktım ki; hepsi laf-ı güzafmış. Adeta dağ fare doğurdu. 1/25000 Ölçekli Plan’daki olumsuzluklar çözülmemiş. Mevcut plan daha iyiydi. Yazık, Özel İdare’nin parasına. Önergeyi verdiğime bin pişman oldum” şeklinde konuştu.

 

 

“YALOVA’NIN TAMAMINI KAPSAYAN BİR İMAR PLANI BÖLGESEL VE BİREYSEL GÖRÜŞMELER İLE OLAMAZ “

1/50000 Ölçekli Yalova ÇDP, ilin tamamını kapsayan bütünsel bir plan olduğunu söyleyen Doğan, “Akademik odalar ve diğer katılımcılarla birlikte toplantı veya çalıştay yapılır. Kamuoyu yoklama ve araştırması, internet ortamında duyuru ve bilgilendirme gibi yöntemler kullanılarak kurum ve kuruluşlar ile ilgili tarafların görüşleri alınır. Her şey kamuoyu önünde şeffaf bir şekilde yapılır. Böyle yapılmamıştır” dedi.

 

 

 

“PLANDA ÇEVREYİ KORUMA HEDEFLERİ GÖREMEDİM. YALOVA; SANAYİ VE OSB’LERE KURBAN EDİLMİŞTİR”

Doğan, özetle şunları söyledi: “İstanbul ve Gebze’de istenmeyen sanayiyi Yalova’ya davet eden, yeni bir Dilovası oluşturacak bir plan. Bu planla Allah’ın her türlü güzelliği bahşettiği güzelim Yalova’mız sanayi ve OSB’ler ile sebep olacağı göçe kurban edilmiştir. Bunların çoğu düşük ücretle işçi çalıştıracak kuruluşlar. İş bulma umudu ile gelecek göçler ile de Yalova’nın 2035 yılı nüfusu 630 bin olarak planlanmış. 1/50000 ölçekli Yalova ÇDP ve plan notlarındaYalova’nın geleceğine, doğal güzelliklerine, florasına, turizmine, insan ve tüm canlıların çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde, hakim rüzgar yönü dikkate alınarak gerekli tedbirler alınmalıydı.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı