Yukarı Çık
 
TERMAL KENDİNİ AŞTI!
11 Ekim 2017 Çarşamba 16:29:27
336 kez okundu.

Termal Göleti 200 bin metreküp su sağlayacak

 

 

 

  • Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, ilçede yapılan hizmet ve projeleri HABERCİ’ye anlattı. Yapılan çalışmalar ile ilçenin çehresini değiştirdiklerini söyleyen Atik, Termal Göleti hakkında da bilgiler aktardı.

 

..“Meydandaki ilk törenimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştireceğiz. Törenlerimizin tamamı burada olacak.”

 

..“İlçe halkımız, gelen turistlerimiz bölgemizin çehresinin değiştiğini fazlasıyla görecek.”

 

Haber / Vedat SARI

 

Termal, yapılan ve devam eden projeler ile kendini aştı. Yalova’da ilk defa Termal’dehayata geçirilen katlı yer altı otoparkı projesinin yanı sıra birbirinden farklı çalışmaların yapıldığı ilçeye hizmet yağıyor.Projelerin ilçeye kazandırılmasında önemli rol oynayan Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, bölgedeki gelişmeleri HABERCİ’ye anlattı. İlçe merkezinde başlatılan hizmet ve çalışmaların devam ettiğini söyleyen Atik, Termal Göleti’nindoğal olarak biriken atıklarını Devlet Su İşleri (DSİ) ile birlikte temizleyeceklerini söyledi. Atik, bu çalışma ile birlikte içme suyu deposuna 200 bin metreküpün üzerinde su sağlanacağını belirtti.

‘İLK TÖREN 29 EKİM’DE’

İlçede yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Atik, “Gökçedere Mahallemizde katlı yer altı otoparkı projemizin sonuna geldik. Şu anda da hizmete açık. Üstündeki şehir meydanını da hizmete açtık. Şehir meydanının bir köşesinde şelale, bir köşesinde Zabıta Amirliği ve Gökçedere Muhtarlığı binası, bir köşesinde de peyzaj çalışması ile birlikte modern bir çardak kazandırdık.Ayrıca Atatürk Heykeli de bulunuyor. İnsanlarımızın nefes alabileceği yeni bir alan ortaya çıkardık.Meydandaki ilk törenimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştireceğiz. Törenlerimizin tamamı burada olacak” dedi.

‘ÇALIŞMALARIN TAMAMI MART AYINDA BİTECEK’

İçme suyu hatlarının değiştiğini, yeni içme suyu hatlarının döşendiğini söyleyen Atik, “Üvezpınar Mahallesi’nde asfalt çalışmalarını bitirdik. Bu mahallenin meydanında parke çalışmalarına başladık. Gökçedere Mahallesi Yaşar Okuyan Caddesinde parke taşı kaplama işimiz devam ediyor. Turgut Özel Caddesi’ndeki kaldırımlar yenileniyor.Arıtmalarımızda çalışmalar sürüyor. Bu hizmetlerimiz bittikten sonra ilçemiz daha güzel bir görünüme kavuşacak. Termal peyzaj alanımızdaki çalışmalarda da sona geldik. 17 dönüme yakın ciddi bir peyzaj alanı ortaya çıkıyor.İlçe halkımız, gelen turistlerimiz bölgemizin çehresinin değiştiğini fazlasıyla görecek. Mart ayına kadar ilçedeki bütün çalışmalarımız tamamlanacak.Ayrıca Devlet Su İşleri (DSİ) ile birlikte Termal Göletimizin temizlik işine başlıyoruz. 30 metre uzunluğunda sallama kepçe, ekskavatör ve kamyonlarla birlikte doğal olarak göletin içinde biriken atıkları alınacak. 200 bin metreküpün üzerinde bir içme suyu depomuza ulaşacak” diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı