Yukarı Çık
 
Bu manava ilgi büyük!
10 Ekim 2017 Salı 11:54:09
293 kez okundu.

 

 

  • 19 yıldır ilçede manavcılık yapan 54 yaşındaki Muhittin Dikbaş, çeşitli illerden ürünleri için müşterilerin geldiğini söyledi.

 

Haber / Vedat SARI

 

Altınova ilçesinde adı gibi oldukça şirin olan Şirin Manav, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 19 yıldır vatandaşlara taze ve lezzetli sebze-meyve sunan işletme ilk günkü doğallığını koruyor. Özellikle köylerden yetişen ürünlerin müşterilere sunulduğu işletmede, tezgahlar akşam saatlerine kadar boşalıyor. 8 yıl pazarlarda çalıştığını, 19 yıldır da ilçede manavcılık yaptığını söyleyen 54 yaşındaki Muhittin Dikbaş, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını söyledi.Çeşitli illerden dahi manavdan ürünlerin satın alındığını söyleyen Dikbaş, “Sabahın erken saatlerinde işimin başına geçip, vatandaşa en güzel ve lezzetli ürünleri sunuyorum. Ürünlerin doğallığına çok önem veriyorum. Kendi yediğim meyve ve sebzeyi müşterilerime satıyorum” dedi.

‘YALAN SÖYLEMEYECEKSİN’

Müşterilerine güleryüz ile yaklaştığını söyleyen Dikbaş, “Babam hep derdi; ‘Müşteri velinimettir.’ Sevmediğin bir işi yapıyorsan kendini de, seni tercih eden müşterini de üzersin. Mutsuzsan yönünü başka bir yere çevir. Bir zirveye ağır ağır çıkarsın, biri destek olur. Ancak o zirvede durmak oldukça güçtür. Ticarette de öyle. Yalan söylemeyeceksin. Ben çok hamaratım. Gece 12-1’de de yatsam 5 gibi uyanıyorum. Hal’e gidiyorsam gece 2-3 gibi uyanırım. Bu aylarda ürün çok olduğu için fiyatlar uygun. İlçe halkı çok fazla meyve tüketiyor. Organik ürünlerin olmasına da özen gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı