Yukarı Çık
 
‘OY ZAMANI GELMEYİN!’
8 Ekim 2017 Pazar 17:09:58
474 kez okundu.

..”İş makinesi versinler, biz yapalım.”

 

 

  • Paşakent Mahallesi’nde bulunan tahliye istasyonundaki kötü koku vatandaşları çileden çıkardı. Bölge halkı bir an önce eski sisteme geçilmesini istiyor.

 

Haber / Vedat SARI

Bölgede yaşanan heyelan sonucu zarar gören kanalizasyon hattının yerine tahliye istasyonu yapılmıştı. 250 konut ve iki iş merkezinin bulunduğu merkezi bölgeye yapılan istasyon, oldukça kötü koku yayıyor. Paşakent Mahalle Muhtarlığı ve vatandaşların çabalarına rağmen 6 yıldır sorun çözülemiyor. Yetkililere isyan eden bölge halkı, şehri yönetenlerin seçimlerde buradan hiçbir şekilde oy alamayacaklarını belirttiler.

‘Sorunlarımızı görmüyorlar’..

Tahliye istasyonunun kendilerini rahatsız ettiğini söyleyen bölge halkından Cemal Yıldırım, “Burası sık sık tıkanıyor ve yoğun koku bizleri etkiliyor. Sağlık açısından büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Daha önce normal kanalizasyon vardı. Yolda heyelan olduğu için çalışmalar yapılmadı. Yalova Belediyesi, ‘Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü yapacak’ diyor, müdürlük ise ‘Yalova Belediyesi yapacak’ diyor. Bu tartışmanın ortasında bizler kaldık. 6 yıldır yapılmadı. İş makinesi versinler, biz yapalım. Sürekli belediyenin araçları geliyor, büyük masraf oluyor. Bu masraflarla bu kayan bölge 150 defa yapılmıştı. Bölgeye şimdi gelmiyorlar, sorunlarımızı görmüyorlar. Oy zamanı da gelmesinler” dedi.

‘Eski sistemin geri getirilmesini istiyoruz’..

Tahliye istasyonunun yapıldığı bölgede 250 konut ve iki iş merkezinin olduğunu söyleyen bölge halkından Uğur Çam ise, “Bunların bütün giderleri 2013 yılında yapılan tahliye istasyonundan gidiyor. Bu konuda herkes şikayetçi. Evlerimize oldukça yakın. Araçlar gelince o koku daha da artıyor. Onun kaldırılması gerekiyor. Eski sistemin geri getirilmesini istiyoruz. İller Bankası’nın yapmış olduğu kanalizasyon sistemine bağlanmalı” diye konuştu.

Yalova Belediyesi’nden vatandaşa manidar cevap..

Öte yandan Paşakent Mahalle Muhtarlığı yaşanan sorun ile ilgili Yalova Belediyesi’ne dilekçe yazdı. Muhtarlığın dilekçesine verilen cevap ise oldukça manidar. Yapılan açıklamada, “Paşakent Mahallesi’nde, belediyemiz tarafından 2013 yılı sonu yapılarak işletmeye alınan atık su terfi merkezi ve hattının iptal edilerek kaldırılması istenmektedir. Bahse konu olan inşaat 2009 yılı başında yaşanan heyelandan dolayı zarar gören kanalizasyon hattının alternatifi olarak yapılmıştır. Ayrıca Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü ile belediyemiz arasında yolda meydana gelen heyelanla alakalı açılan dava halen devam etmekte olup dava sonucuna göre gerekli işlemler yapılacaktır” denildi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı