Yukarı Çık
 
Alperen Ocakları Bilgili’ye emanet
8 Ekim 2017 Pazar 17:08:12
383 kez okundu.

 

 

  • Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Teşkilatı tanışma toplantısı ve Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanlığı devir teslim töreni gerçekleşti. Devire teslim törenine Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve İl Başkanı Kürşat Mican da katıldı.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Teşkilatıtanışma toplantısı ve Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Başkanlığı devir teslim töreni gerçekleşti. Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya; Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve İl Başkanı Kürşat Mican, BBP Yalova İl Başkanı Yusuf Avcı ve parti yönetimi katıldı. Gerçekleşen programda Tuncay Ekinci Alperen Ocakları Başkanlığı görevini Muhammet İkbal Bilgili’ye teslim etti. Devir teslim töreninde konuşan Büyük Birlik Partisi Yalova İl Başkanı Yusuf Avcı, “Şehit olan Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu, partimizi ideallerinin üzerinde tutup, partimizi her zaman ileriye taşımayı hedeflemiştir. Büyük Birlik Partisi, Yalova’da her zaman dengeleyici bir unsur oldu. Tuncay Ekinci Başkanımız bu zamana kadar Ocağımızı imkanlar doğrultusunda ayakta tutmaya çalıştı ve görevini İkbal’e teslim etti. Kan değişimi her zaman önemlidir. Tuncay Ekinci, il teşkilatımızda başka bir göreve devam ediyor. Alperen Ocakları Başkanlığı görevine getirilen Muhammet İkbal Bilgili’ye ve il teşkilatımızda yer alan Tuncay Ekinci’ye görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

‘BİZ SEFERLE MÜKELLEFİZ’

Yalova’nın küçük bir il olması sebebiyle O cakların yeterli faaliyet gösteremediğini dile getiren Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Mican, “Tuncay Ekinci Başkanımız, 2 yıldan bu yana Alperen Ocakları Başkanlığı görevini yürütüyor. Yalova küçük bir il olması ve üniversite nüfusunun azlığı sebebiyle ocaklarımız burada yeterli faaliyetlerini yapamadı. Diğer illerde ocaklarımız daha aktif. Evlerimiz ve yurtlarımız var. Alperen olabilmek için belli bir eğitime tabii olmak gerekiyor. BBP’nin gençlik kolları olarak gözüksek de parti ile organik bir bağımız yok ancak gönül bağımız var. Ocak olarak eğitim, kültür ve yardım faaliyetleri yürütüyoruz. Nerede bir mazlum varsa orada olmaya gayret ediyoruz. İmanlı, ahlaklı, güçlü cesur, örflerine bağlı, milli kimliğine bağlı, İslami kimliğine sadık gençlerimizin sayısını artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Zaferin Allah’tan geldiğine inanıyoruz, biz seferle mükellefimiz. Allah Asım’ın neslini var etsin. Dilimizin döndüğünce mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Tuncay Ekinci’ye bu zamana kadar göstermiş olduğu gayretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Muhammet İkbal Bilgili’ye de yeni görevinde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından eski Alperen Ocakları Başkanı Tuncay Ekinci, bayrağı Muhammet İkbal Bilgili’ye teslim ederek, görevinde başarılar diledi.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı