Yukarı Çık
 
Yalova’dan Türkiye’ye örnek proje
6 Ekim 2017 Cuma 14:40:46
296 kez okundu.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Genç Romanlar Federasyonu’nun başlattığı ‘Düğünümde Silah Atma’ projesine destek olmak için Bağlarbaşı Mahallesi’nde düzenlenen nişan törenine katıldı.

 

 

Haber / Vedat SARI

 

Yalova’da Genç Romanlar Federasyonu tarafından ‘Düğünümde Silah Atma’ projesi başlatıldı. Projeye destek olmak amacıyla Bağlarbaşı Mahallesi’ne giden Başkan Vefa Salman, projenin mimarları ile bir araya geldi.

Nişan töreninde proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Yalova Genç Romanlar Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu, “Mutlu günleri silaha sarılarak kutlamanın yanlış olduğunu, bu şekilde bir kampanya başlatarak göstermek istedik. Başkanımızın da bizlere verdiği destekten ötürü kendisine teşekkür ederim” dedi.

“Bu akşam Yalova’da bir ilke imza atılıyor” diyerek sözlerine başlayan Başkan Vefa Salman, şunları kaydetti: “Bağlarbaşı Mahallemiz özel bir lokasyon. Burada nişanlar, düğünler farklı olur. Genç Romanlar Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu kardeşimiz, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle sakinleri insanların kafalarındaki yanlış imajların, bazı roman kökenli vatandaşlarımıza yapılan yanlış algıların temizlenmesi ve olumlu bir algıya dönüştürülmesi adına farkı projelere imza atıyorlar. Yaptıkları bu proje de bence en önemlisi. Ülkemizdeki silaha olan özenti son yıllarda giderek arttı. Bunlarda istenmeyen yaralanmalara ve ölümlere sebep oluyor. Bunun son bulması için bu mahallede yapılacak nişanla beraber ilk adım atılmış olacak. İnşallah bütün Türkiye buna gerekli duyarlılığı gösterir ve bundan sonra hiçbir nişanda, düğünde, maçlardan sonra veya herhangi bir kutlamada yaralanmaya ve ölüme sebebiyet verilmez. Bütün Türkiye’ye örnek olacak bu projeye öncülük ettikleri için Genç Romanlar Federasyonu Başkanı Kerem Koyuncu’yu, yönetim kurulu üyelerini ve tüm mahalle sakinlerini canı gönülden kutluyorum.”

Açıklamanın ardından nişan törenine katılan Başkan Salman, gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak kız isteme merasimi gerçekleştiren çiftin ailesi ile bir araya geldi. Eğlenceler eşliğinde devam eden nişan töreninde genç çifti de ziyaret eden Başkan Salman, kendilerine mutluluklar diledi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı