Yukarı Çık
Seminer
Engelliler adına duygu sömürüsü yapıyorlar!
7 Ağustos 2017 Pazartesi 16:21:20
402 kez okundu.

 

 

  • Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, “Sokaklarda engellilerin adını kullanıp; dergi, kalem gibi yardım toplayanlardan bir şey almayın” diyerek vatandaşları uyardı. 

 

  • Dolandırıcıların, özellikle belirli gün ve haftaları takip edip, elindeki ürünleri duygu sömürüsü ile sattıklarını söyleyen Dondurmacı, “Yalovalı vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Bağış yapmak isteyenler derneklere yapsınlar ve makbuzunu alsınlar” dedi.

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Yalova Yeni Yaşam Engeliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, sokaklarda engelliler yararına satılan ürünlerin hiçbirinin dernek yararına olmadığını belirterek, vatandaşları mağdur olmaması konusunda uyardı. Dondurmacı, “Sokaklarda engelliler yararına dergi, kalem gibi yardım toplayanlardan bir şey almayın. Engeliler adına duygu sömürüsü yapıp, şirketler kazanıyor. Dergi satmak için üzerine bir kaşe vuruyor bir de makbuz bastırıyor. Bunlar artık zor bir şey değil. Her matbaacı yapıyor” dedi.

‘Engelli vatandaşı, dilenci topluluğu gibi lanse ediyorlar’.

Dolandırıcıların, özellikle belirli gün ve haftaları takip edip, elindeki ürünleri duygu sömürüsü ile sattıklarını söyleyen Dondurmacı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dergiyi şirket basıyor, öğrenciler satıyor. Bu satışlardan elde edilen hiçbir gelir bugüne kadar derneğimize bağışlanmamıştır.Bunları yapan bir ticaret şebekesi. Yalovalı vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Bağış yapmak isteyenler derneklere bağışını yapsınlar ve makbuzunu alsınlar. Özellikle Valilikten, Emniyet yetkililerinden destek bekliyoruz. Bizler böyle bir durumla karşılaşınca hemen polisi arıyoruz. Vatandaşlardan ricam, onlarda polise haber versinler. Bu şirketler civar illerden geliyorlar. Ayrıca tiyatro oyunu yapacağız diye bilet satıyorlar fakat ortada oyun yok. Engelli bireylerde bu konuda şikayetçi. Çünkü engelli vatandaşı, dilenci topluluğu gibi lanse ediyorlar. Bizler engellilerin dilenmesine de karşıyız. Devlet her engelliye bir yardım yapıyor. Öte yandan engelini kullanıp, dilenen birçok kişi var. Bizim dilenen engelliye de kapımız kapalı. Engelli vatandaşların acıtasyon yaparak dilenmelerini istemiyoruz, halkın da acıyarak mağdur edilmesini istemiyoruz.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı