Yukarı Çık
Seminer
Altınova deniziyle buluşuyor
7 Ağustos 2017 Pazartesi 16:19:57
371 kez okundu.

 

 


 

Altınova Belediyesi tarafından Hersek sahilinde başlatılan hummalı çalışma sonunda vatandaşlar, yakında denize girebilecek.Halk plajı, kadınlar plajı ve özel plajın yer alacağı bölgede altyapı çalışmaları devam ediyor.

 

..”Bu sahil, yaz aylarında bölgemizin en gözde mekânları arasında yer alacak. 3 yıldır mavi bayrak çalışmaları yapılıyor. Alınan tüm numuneler olumlu. En önemli projelerimiz bu bölgede yer alıyor. Kademeli olarak bölge için hazırladığımız projeleri de hayata geçireceğiz.”

 

Haber / Esin KAYA

 

Milli Savunma Bakanlığı döneminde Fikri Işık’ın imzasıyla, Hersek bölgesindeki askeri alandan bin 40 hektarlık kısmın Altınova Belediyesi’ne verilmesinin ardından vatandaşlar denizle buluşacak.

SONA YAKLAŞILIYOR.

Altınova Belediyesi Fen İşleri Amirliği tarafından bölgede bir kilometrelik alanda başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Halk plajı, kadınlar plajı ve özel plajın yer alacağı ilk etapta tüm altyapı çalışmaları devam ediyor. Kısa sürede tamamlanacak çalışmalarda elektrik, kanalizasyon ve su sıkıntısı ortadan kaldırılacak. Geniş yollar ile ulaşımın sağlanacağı sahilde; büfeler, wc, duş ve soyunma kabinleri hazır hale getirilecek. Hersek sahilinde vatandaşların can ve mal güvenliği için de özel güvenlik personelleri ile ilk etapta 2 cankurtaran görev yapacak.

‘EN ÖNEMLİ PROJELER BU BÖLGEDE’.

Askeri bölgeden devralınan bölgede yapılan çalışmaları yakından takip eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu sahil, yaz aylarında bölgemizin en gözde mekânları arasında yer alacak. 3 yıldır mavi bayrak çalışmaları yapılıyor. Alınan tüm numuneler olumlu. En önemli projelerimiz bu bölgede yer alıyor. Kademeli olarak bölge için hazırladığımız projeleri de hayata geçireceğiz. Yapılan yatırımlarda bizlere destek olan hükümetimize ve parti teşkilatımıza ilçe halkımız adına teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı