Yukarı Çık
YILIN AHİSİ SEÇİLDİ
13 Eylül 2021 Pazartesi 16:48:24
218 kez okundu.
34. Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri Yılın Ahisi seçilen Hayrettin Eryiğit’e kaftanı Vali Muammer Erol tarafından giydirildi.

 

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Ahilik Haftası dolayısıyla İl Kutlama Komitesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende bir araya geldi. Ahilik Haftası Kutlama Komitesi adına Komite Başkanı Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki tören hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi, Yılın Ahisi seçilen Eryiğit Elektrik firmasının sahibi 61 yaşındaki Hayrettin Eryiğit ile birlikte Yalova Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret etti.

Ahilik Haftası etkinlikleri..

Vali Erol’a bilgilendirmede bulunan Yalova Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı, “Ahilik kültürünün gerek esnaf teşkilatlarımızda yaşatılması, yaygınlaştırılması, toplumda bilinirliğinin arttırılması amacıyla güzel ahlakı barındıran içerisinde, ahilik kültürünün yaşatılması amacıyla geleneksel hale gelen Ahilik Haftası kutlamalarını gerçekleştiriyoruz. Bu hafta Cuma günü Taşköprü Sanayi Sitesi’nde Ahilik pilavı ikramımız olacak. 22 Eylül Çarşamba günü saat 20.00’de Hayati İnanç beyin katılımıyla meslek ahlakı ve ahilik kültürü konulu bir konferansımız olacak Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde. Zaman ayırıp bizi kabul ettiğiniz için komitemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Yılın Ahisi, Kalfası ve Çırağı belli oldu..

 Ziyaretin ardından Yılın Ahisi seçilen Hayrettin Eryiğit’e Ahilik Kaftanı giydirildi. Yılın Kalfası Diyar Oruç’a YESOB Başkan Yardımcısı Adnan Dağ ve Yılın Çırağı Eren Eryılmaz’a ise Yalova Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı tarafından ödülleri verildi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı