Yukarı Çık
YALOVA'NIN GELECEĞİ ÇİÇEKTE
13 Eylül 2021 Pazartesi 15:11:00
151 kez okundu.
Gelecek Partisi Yalova İl Başkanlığı, Sakarya'da gerçekleşen Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı'na ziyaret gerçekleştirdi.

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Gelecek Partisi İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Merkez İlçe Başkanı Metin Fitoz, Armutlu İlçe Başkanı Ali Yumak, Çiftlikköy İlçe Başkanı Merve Eminoğlu, Sosyal Politikalar Başkanı Nuriye Yenice, Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanı Mehtap Ensarioğlu, Kültür Sanat Politikaları Başkanı Selda Gülçiftçi ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan Gelecek Partisi Heyeti,  fuarı yerinde incelemek ve tespitlerini Yalova kamuoyu ile paylaşmak için Sapanca'da olduklarını ifade etti.

Çiçekçiliğin başkenti Sakarya olmuş..

Yalova'nın, çiçekçilik deyince sadece Türkiye'nin değil, Dünya'nın da sayılı merkezlerinden birisi olduğunu ifade eden İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Yalova'nın tanıtımı için çiçekçiliğin mükemmel bir araç olabileceğini ifade etti. Yıllar önce, Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı'na ev sahipliği yapan Yalova'nın, geçen zaman içerisinde fuara sahip çıkamadığını, bölgenin gelişmekte olan şehri Sakarya'nın artık fuar noktası haline geldiğini ve bu durumdan Yalova adına büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi. Yalova'dan birçok firmanın da katılımcı olarak yer aldığı Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı’nın, 4 günde 30 bin civarında ziyaretçi kabul ettiği ifade edilirken, Sapanca civarındaki otellerde doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı belirtildi.

‘Yalova, cazibe merkezi olmalıdır’..

Fuardaki Yalovalı çiçek üreticilerini de ziyaret eden Gelecek Partisi heyeti, fuarın Yalova'da gerçekleşebilmesi için yapılması gerekenleri de masaya yatırdı. Yapılan basın açıklamasında, “Önceki senelerde, Yalova'nın marka haline gelecek organizasyonlarından olabilecekken, maalesef kişisel ve kurumsal çekişmeler sebebiyle ortadan kalkan çiçek fuarının, yeniden canlandırılması için ilgili tüm kesimler bir araya gelmelidir. Yalova Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarı, geleneksel hale getirilmelidir. Merkezî bir noktada, halkımızın ve turistlerin rahatlıkla ziyaret edebileceği şekilde planlama yapılmalıdır. Akşamları yapılacak etkinliklerle, konserlerle fuar zenginleştirilmelidir. 20 milyonluk bir nüfusu Yalova'mıza çekerek, her anlamda fayda sağlanabilecek bir çalışma yürütülmeli ve Yalova, Marmara Bölgesi'nin cazibe merkezi haline getirilmelidir. Çiçekçiliğin yaygınlaşması ile Yalova Turizmi'nin de son derece olumlu etkileneceği kesindir. Ayrıca,  Yalova'nın kimliğini olumsuz etkileyecek sanayi tesislerine de bu şekilde dur! denileceği de ortadadır. Böylelikle, turizm ve tarım kimliğiyle öne çıkan Yalova'mızda, hiç kimse bacalı sanayi ısrarında bulunmayacak ve gelecek nesillere sağlıklı bir Yalova teslim edilecektir” denildi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı