Yukarı Çık
Yalova Üniversitesi ile Yalova İMES OSB arasında protokol imzalandı
1 Ağustos 2021 Pazar 17:32:52
265 kez okundu.
Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kurulacak olan Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ile Mekatronik Mühendisliği bölümleri için işbirliği protokolü imzalandı. Protokol törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

 

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içerisinde kurulacak olan Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ile Mekatronik Mühendisliği bölümleri için düzenlenen işbirliği protokolü törenine katıldı. Varank önce Yalova Valiliği’ni ziyaret etti ardından Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine geçti. Pandemi dolayısıyla sınırlı sayıda katılımcının içeriye alındığı imza töreninde işbirliği protokolü, Vali Muammer Erol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ve Yalova İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir tarafından imzalandı. Törene; AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ile Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk da katıldı.

Endüstri Mühendisliği bölümü Yalova İMES OSB içerisinde yapılacak..

İmza töreninde konuşan Yalova İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Yalova Üniversitesi ile birlikte ilk olarak Makine Mühendisliği bölümümüzün organize sanayi bölgemiz içerisinde yapılıp, eğitim faaliyeti yürütme noktasında bir mutabakatımız vardı. Bugün itibariyle bunu çok daha ileri bir seviyeye götürüyoruz. Endüstri Mühendisliği bölümü de yine organize sanayi bölgemiz içerisinde yapılarak faaliyette bulunmasını, ayrıca yeni açılacak olan Mekatronik Mühendisliği bölümü için de üniversitemiz tarafından YÖK’e yapılacak başvuruya istinaden Mekatronik Mühendisliği’nin de ülkemize kazandırılmasını istiyoruz. Bu vesileyle dünyada birçok örneği olan uygulamalı eğitimin sanayi içerisinde üniversite eğitimi ile güzel bir örneğini, büyük bir teknik üniversite kampüsü ile gerçekleştirmiş olacağız. Binaları biz yapıp üniversitemize hibe edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Yalovamıza hayırlı olsun’..

Bölümlerin Yalova’ya hayırlı olması temennilerinde bulunan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ise, “İMES OSB ile uygulamalı eğitime dayalı, nitelikli insan yetiştirerek, müşterek ARGE çalışmaları yapmak üzere işbirliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bakanlığımızın ilimizdeki projeleri bizleri heyecanlandırıyor. Yalovamıza hayırlı olsun” dedi. 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı