Yukarı Çık
ŞEHİTLERİMİZİ YAD ETTİK
15 Temmuz 2021 Perşembe 16:55:35
306 kez okundu.
Hain darbe girişiminin 5. yıldönümünde Yalova'da çeşitli etkinlikler yapıldı. Yalova Şehitliği’nde düzenlenen anma etkinliğinden sonra Yalova Merkez Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu..

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Hain darbe girişiminin 5. yıldönümünde Yalova'da çeşitli etkinlikler yapıldı. İlk olarak Yalova Asker Şehitliği’nde bir tören düzenlendi. Düzenlenen törene Yalova Valisi Muammer Erol, Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Yalova Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Yalova Belediye Başkanvekili Mustafa Tutuk, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdulaziz Yeniyol, İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, YTSO Başkanı Tahsin Becan,  MHP İl Başkanı Namık Öz, İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar ev çok sayıda seçkin davetli de katılım sağladı. Askeri Şehitlikte düzenlenen törende ilk etapta saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bırakıp kabirleri başında dualar okudu. Ardından protokol üyeleri Yalova Polis Şehitliği'ne geçtiler. Polis Şehitliği’nde de dualar edildikten sonra şehitlerimiz mezarları başına karanfil bırakıldı.

Mevlid-i şerif okutuldu..

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında aziz şehitler için Yalova Merkez Camii’nde mevlidi şerif okutuldu. Yalova Merkez Cami Uzman İmam Hatibi Niyazi Atmaca, Bahçelievler Camii İmam Hatibi Mehmet Gök, Yalova Merkez Camii Müezzini Resul Yekeler ve Kubbeli Cami Müezzini Zekai Salman’ın kuranı kerim tilaveti, kaside ve ilahiler okuduğu mevlit programında Yalova Valisi Muammer Erol ile protokol üyeleri hazır bulundu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı