Yukarı Çık
Çiftlikköy Kurban Bayramı’na hazır
15 Temmuz 2021 Perşembe 13:43:21
264 kez okundu.
Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşan bayram öncesinde çalışmalarına hız verdi.

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Çiftlikköy Belediyesi’nde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tüm hazırlıklar tamamlandı. Kurban Bayramı’na hazır olduklarını ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, belediye olarak kurban kesecek olan vatandaşların dini görevlerini de kolaylıkla yerine getirebilmeleri için gereken önlemleri aldıklarını ifade ederek, “Çiftlikköy’ün Sultaniye Mahallesi’nde afet evlerinin bulunduğu bölgede belirlenmiş olan alanı kurban kesimlerinin yapılması için hazırladık. Burada gerekli kontrol ve denetlemelerin gerçekleştiriyoruz” dedi.

Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de vatandaşların Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde geçirebilmeleri için alınan tedbirleri üst seviyeye çıkardı. İlçe genelinde belediyenin kurban alanı ile birlikte toplam 32 adet özel kesim alanının denetlemelerini yaparak maske, mesafe ve hijyen konularında kontrolleri gerçekleştiren ekipler, kurban pazarında kurdukları zabıta kontrol noktasında denetlemelerini sürdürüyor. Ayrıca ulaştırma birimine bağlı belediye otobüsleri de her bayramda olduğu gibi ikinci gününden itibaren bayram süresince ücretsiz olarak yolcu taşımacılığı hizmeti verecek.

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de bayram öncesinde durak temizlikleri, cadde ve sokak yıkamalarını gerçekleştiriyor. Bayram hazırlıkları dolayısıyla dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, ilçede bulunan camilerin iç dezenfektasyonları ve avlu yıkamalarını da yapmaya başladı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı