Yukarı Çık
Doğa Pasaportu almayan kalmayacak
15 Temmuz 2021 Perşembe 12:48:24
297 kez okundu.
Aynı zamanda Doğa ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesi’ni içeren Türkiye'nin ilk Doğa Pasaportu uygulaması adım adım yayılıyor.

 

 

 

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Hersek Lagünü’ndeki Türkiye’nin engelli uyumlu ilk ve tek Doğa Eğitim ve Engelli Uyumlu Kuş Gözlem Kulesi ile Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’nin güzelliklerini görmeyen, Altınova Belediyesi Doğa Pasaportu’nu almayan kalmayacak.

Bolu Yeniçağa Yaşar Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Harun Kutan, motosikletleriyle alana gelen Günay Tan Çifti, kardeşi ile birlikte Hersek Lagünü’nü ziyaret eden Reha Armağan ve doğa dostları öğrenciler, Doğa Pasaportu sahibi oldular.

DOĞA VE HAYVANLARI KORUMA GÖNÜLLÜLERİ SÖZLEŞMESİ..

Doğayı ve özellikle başta nesli tükenmekte olan canlıları korumak hepimizin görevi. Doğal yaşamı korumak, geleceğe bırakılabilecek en büyük, en değerli mirastır. Doğa bir moda, spor araba, plastik bir oyuncak, bir cep telefonu ya da bilgisayar değildir. Doğanın bir fiyat etiketi yok! Çünkü doğa paha biçilmezdir Doğanın şimdi, bizim ise ona her zaman ihtiyacımız var. Doğa için şimdi harekete geçme zamanı.Her zaman, her yerde ve her koşulda doğayı koruyacağımıza ve iş birliği yapacağımıza söz veriyoruz.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı