Yukarı Çık
VEKİL AKYOL’DAN ÇİFTLİKKÖY SAHİL 2. ETABINA TAM NOT
9 Haziran 2021 Çarşamba 13:02:28
208 kez okundu.
AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Çiftlikköy Sahil 2. Etap Yürüyüş ve Düzenleme Projesi ile İhlas Evleri-Nurova Çiftliği arasında kalan kesimdeki çalışmaları yerinde inceledi.

 

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Geçtiğimiz ay ilk kazmanın vurulduğu Çiftlikköy Sahil 2. Etap Yürüyüş ve Düzenleme Projesi’ni inceleyen AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, projeye tam not verdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve birim müdürleriyle birlikte proje çalışmalarının yürütüldüğü 1100 metrelik kesimi baştan sonra inceleyen Vekil Akyol, projenin gerçekleşmesi için yoğun ve gayretli bir çaba sarfedildiğini gördüğünü belirterek, “Gayet muhkem bir proje oluyor. Halkımız buradan en güzel şekilde faydalanacaktır. Ali Murat Başkanımızı Çiftlikköyümüzde yapmakta olduğu bu büyük projeden dolayı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

1700 metre uzunluğundaki ilk etabın devamı niteliğinde olan 1100 metrelik 2. etap çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Çiftlikköy sahilinde 3 kilometrelik bir kordon, tartan pistli yürüyüş yolu, engelli yürüyüş yolu ve bisiklet yollarıyla, aydınlatmaları, rekreasyon alanları, kafeterya ve parklarıyla Çiftlikköylülerin hizmetine sunulmuş olacağını belirten Başkan Silpagar, çalışmaların son durumu hakkında Vekil Akyol’a şu bilgileri verdi: “Yürüyüş yolu güzergahında hafriyatların alımını bitirdik ve yol güzergahı boyunca hat duvarları kalıplanmaya başlandı. Zemin dolgusu hazırlıklarının yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra takriben 2-3 hafta içerisinde önce keson demirleri yerleştirilecek, sonrasında betonlama işlemine geçeceğiz.”

7 metre genişliğinde, 1100 metre uzunluğunda yapılacak betonlamanın bitirilmesi ardından yolun üzerine tartan pist ve bisiklet yollarının yapımına da başlanacak. Proje kapsamında 4 metre genişliğinde yaya yolu, 3 metre genişliğinde bisiklet yolu, ortasından geçecek engelli yaya olmak üzere toplam 7 metre genişliğinde ve ilk etapla birleşecek 1100 metre uzunluğunda bir çalışma yapılacak. İçinde yeşil alanların, çocuk parklarının, kent mobilyalarının ve sosyal donatı alanlarının bulunacağı, modern led aydınlatmalarla ışıklandırılmış yeni bir sahil şeridini daha Çiftlikköy’e kazandırılmış olacak.

İHLAS BÖLGESİNDE PARKE YOL ÇALIŞMALARI HIZLA İLERLİYOR..

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol’la birlikte Çiftlikköy’de devam eden parke yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi.

Toplam 85 bin metrekare parke ve 16 bin metrekare bordür döşenecek olan İhlas Evleri ile Nurova Çiftliği arasında kalan kesimde çalışmaları yerinde inceleyen Vekil Akyol ve Başkan Silpagar, işçilere kolaylıklar dileklerini iletirken, mahalle sakinleriyle de sohbet ederek talep ve isteklerini dinledi. Vekil Akyol’a parke yol ve bordür çalışmalarla ilgili bilgi aktaran Başkan Silpagar, “Bu bölgedeki çalışmalarımız geniş bir alanı kapsıyor. 20’yi aşkın sokak ve 3 ana arterde parke döşemelerini yapıyoruz. Bulvar Caddesi ve bağlantılı Park Sokak, 3513 Sokak, 3514 Sokaklarda parke çalışmalarımızı tamamladık. Nurova Çiftliği tarafına giden sokaklarımızda çalışmalarımızı kısım kısım sürdürüyoruz” diye konuştu.

İhlas Evleri - Nurova arasında kalan bölgede aşınan parke yolların yanı sıra, var olan toprak yolların parke kaplanması dahil olmak üzere toplam 3 ana arter ve 20’nin üzerinde sokakta toplam 85 bin m2 parke, 16 bin m2 bordür döşenecek. Çalışmaların bu yaz içinde tamamlanması planlanıyor.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı