Yukarı Çık
Memleket Partisi Kurucu İl Yönetim Kurulu görevine başladı
8 Haziran 2021 Salı 13:21:35
609 kez okundu.
Şener: “Partimize ve kentimize hizmet etmeye çalışacağız.”

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Ertan Şener başkanlığındaki 20 kişilik Memleket Partisi Yalova Kurucu İl Yönetim Kurulu çalışmalarına başladı. Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Başkan Ertan Şener, “Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilmemin ardından arkadaşlarımızla birlikte belirlediğimiz 20+1 kişilik Kurucu İl Yönetim Kurulumuz, 1 Haziran 2021 tarihinde Merkez Yönetim Kurulumuz (MYK) tarafından onaylanarak resmen göreve başlamıştır. Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin memleketi olan Yalova’da görev yapacak olmanın verdiği onuru ve sorumluluğuyla görevimizi yapmaya, partimize ve kentimize hizmet etmeye çalışacağız” dedi.

Şener, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce ve arkadaşlarının 4 Eylül 2020’de Sivas Kongresi’nin yıldönümünde ‘Halk İçin Halkla Birlikte Siyaset’ ilkesi ile Memleket Hareketi adıyla başlattıkları ve 18 Mayıs 2021 tarihinde Memleket Partisi’nin kurulmasının ardından 1 Haziran 2021 tarihinde partimizin MYK’sının onaylamasıyla Kurucu İl Yönetim Kurulumuz da görevine başlamış oldu.

Partimiz ülkenin her yanında gönüllü olarak harekete geçen kitlelerin inancı, isteği ve güveni sonucunda doğdu. Siyasete inancını yitirmeye başlamış ve siyasetten dışlanmaya çalışılan herkes için bir umut oldu ve kısa sürede 43 ilde Kurucu İl Yönetim Kurulları oluşturuldu ve görevlerine başladılar. Yalova’da da yürekli, liyakat sahibi ve donanımlı 20 arkadaşımızla birlikte görevimize başladık. Yalova’nın sorunlarını bilen, bu sorunları çözme kapasitesine sahip, doğru politikaları kararlılıkla ve cesaretle uygulayabilecek kadroları bir araya getirmek, ilçe ve belde yönetimlerinin oluşturulmasını süratle sağlamakla görevli olacak yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma benimle birlikte bu anlamlı, anlamlı olduğu kadar da bir o kadar sorumluluk dolu görevi üstlendikleri için teşekkür ediyorum.

Gerek ‘Yalova Benim MEMLEKETimdir’ diyen ebedi yol göstericimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gerekse partimizin Kurucu Genel Başkanı Muharrem İnce’nin memleketi olan Yalova’da görev yapacak olmanın onur ve sorumluluğu ile görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız.

Halkın iktidarını kurmak için gün sayıyoruz. Halkın iktidarını kurmak için, tüm halkımızı partimize katılmaya davet ediyoruz. Gelin bu cesur, inançlı, kararlı, donanımlı, liyakat sahibi ve yüreği Memleket sevgisi dolu kadroları birlikte kuralım. Geleceğimizi birlikte geri alalım.”

KURUCU İL YÖNETİM KURULU..

Ertan Şener başkanlığındaki Memleket Partisi Yalova Kurucu İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Karataş, Alpay Vural, Cavit Kamil Ozman, Cengiz Karahan, Dilek Girengir, Erdem Akyol, Erşen Selimoğlu, Ertuğrul Evci, Fatih Saydam, Fatih Elönü, Gamze Sultan Biçer, Halil İbrahim Aydınlı, İbrahim Taner, Mesut Dönmez, Osman Başgül, Resul Morgül, Selçuk Atasoy, Şaban Ok, Şerafettin Çelik ve Turgut Can Adıgüzel.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı