Yukarı Çık
EN İYİ NARKOTİK POLİSİ: ANNE
7 Haziran 2021 Pazartesi 16:19:41
210 kez okundu.
Yalova Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda tanıtıldı. Vali Yardımcısı Bahattin Atçı’nın da katıldığı toplantıda uyuşturucuyla mücadelede ev hanımlarının önemine değinildi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “En İyi Narkotik Polisi Anne” isimli proje, annelere ve STK temsilcilerine tanıtıldı. Yalova İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen programda annelere ve STK temsilcilerine ‘madde kullanımının belirtileri’ ile ilgili bilgiler verildi.

‘Hepimiz görev almalıyız’..

Bu projede herkese görev düştüğünü söyleyen Vali Yardımcısı Bahattin Atçı, “Uyuşturucu ile mücadelede herkese görev düşüyor. Bu toplantıları bundan sonra daha da kapsamlı yapacağız. Toplumumuzun esenlik içerisinde yaşaması için bu mücadelede hepimiz görev almalıyız” dedi.

‘En çok madde kullanımına anneler şahit oluyor’..

Yalova Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Naci Türker Yimsekise yaptığı konuşmada, “2017 senesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımız tarafından ‘Narkolog’ projesi başlatıldı. Biz tabi bu bağımlılığı bir hastalık olarak görüyoruz. Bu proje kapsamında çeşitli sorular yöneltiliyor ve veriler merkezde işleniyor. İçişleri Bakanlığımız yaptığı bu çalışma sonucu uyuşturucu ile mücadeleyi projeleştirdiğinde en çok madde kullanımına annelerin şahit olduğunu ve en çok ikametinde yani evinde kullandığını araştırma ortaya koydu. Herkesin bu konuda desteği gerekiyor. Devletin kurumlarının yanında sokakta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımızın da destekleriyle verimli çalışmalar ortaya koymuş ve annelerimizde farkındalık oluşturmuş olacağız” ifadelerine yer verdi.

Proje anlatıldı..

Uzman Polis Memuru Yılmaz Çetin tarafından Yalova’da görseller eşliğinde yapılan çalışmalar hakkında da sunum yapıldı. Çetin, Yalova’da yapılan operasyon ve yakalamalar hakkında da bilgi verdi.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı