Yukarı Çık
Çevre Günü’nü doğada çöp toplayarak kutladılar
7 Haziran 2021 Pazartesi 14:18:22
209 kez okundu.
TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği, 5 Haziran Çevre Günü’nü doğada 12 km. yürüyüş yaparak ve çöp toplayarak kutladı.

 

 

Haber / Esin KAYA

 

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği farkındalık yaratmak amacıyla 5 Haziran Çevre Günü’nde gönüllüleriyle birlikte 12 km.’lik doğa yürüyüşünün ardından Ortaburun Barajı kenarında piknikçilerin bıraktığı ve görüntü kirliliği yaratan çöpleri toplayarak kutladı.

TEMA Gönüllüsü ve Doğadayız Grup Lideri Akın Ergül’ün organizasyonu ve yine TEMA Gönüllüsü olan Yalova’da Trekking kitabının yazarı Fahrettin Yurtbay rehberliğinde 5 Haziran Çevre Günü’nde doğaya çıkan TEMA gönüllüleri, Çınarcık ilçesine bağlı Ortaburun köyünden itibaren 12 km.’lik doğa yürüyüşünün ardından geldikleri Ortaburun Barajı’nın etrafındaki piknikçilerin bıraktıkları çöpleri görünce, kolları sıvayarak bir saat boyunca yanlarında getirdikleri çöp torbalarına topladılar.

TEMA Vakfı Yalova Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız, baraj etrafına saçılan çöpleri görünce üzüntüsünü dile getirerek, “Doğa tüm cömertliği ile bize güzelliklerini paylaşırken bizim atıklarımızla onu bozmaya hakkımız yok. Her gün 5 Haziran mı olmalı? Doğa sadece bize mi ait? Vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı