Yukarı Çık
‘ETİKET OYUNUNU AFFETMEYİN’
28 Nisan 2021 Çarşamba 17:10:36
442 kez okundu.
17 Mayıs’a kadar tam kapanma olacağı için vatandaşların bugün market ve pazaryerlerine akın edeceğini söyleyen TÜKODER Yalova Şubesi Başkanı Funda Ayarcı, vatandaşa çağrıda bulundu..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Yalova Şubesi Başkanı TÜKODER, 17 Mayıs’a kadar tam kapanma olacağı için vatandaşların bugün market ve pazaryerlerine akın edeceğini söyledi. Alışverişin son gün yapılmaması gerektiğinin altını çizen Ayarcı, “Özellikle bugünlerde bazı ürünlerde etiket oyunu yapılıyor. Ürünün fiyatı önce yükseltiliyor, sonrasında indirim yapılıyor Tüketicilerimiz bu konuda uyanık olmalı. Tüketici, etiket oyununu alışveriş yaptıkları yerde asla affetmemeli. Öte yandan vatandaşlarımız ihtiyaç dışı alışveriş yapmamalı. Zaten belirli saatlerde market ve fırınlar açık olacak.  ” dedi.

‘Tüketicinin gözünden kaçmıyor’..

“Tüketicilerimiz bu konuda uyanık olmalı” diyen Ayarcı, “Ben bu günlerde alışveriş yapmamalarını öneririm. Alışveriş yapacak olanlar da alacakları ürünün önceki fiyatını çok iyi bilerek almalı. Böyle günlerde ürünlerde etiket oyunu yapılıyor. Küsuratlı ürünlerde  mutlaka para üstü kuruşlarınızı alın. 1.99 TL, 20.95 TL üstü gibi. Herkesten kalan kuruş, gün içerisinde büyük bir meblağ oluşturuyor. Müşteriyi çekmek için ürünün fiyatı önce yükseltiliyor, sonrasında indirim yapıldığı söylenerek cazip hale getirilmeye çalışılıyor. Tüketici bilinçlendikçe şikayet sayıları artıyor. Artık vatandaş ticarette yapılan oyunları sineye çekmiyor. Yalova’da özellikle pandemi döneminde şikayet sayısı arttı. Önce bindirim sonra sözde indirim yapanlar bilinçli tüketicilerin gözünden kaçmıyor. Bize gelen tüm konuları ilgili birimlerle paylaşıyoruz.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı