Yukarı Çık
OKULLARDA İSTİKLAL MARŞI OKUNDU
11 Ocak 2021 Pazartesi 14:09:08
1025 kez okundu.
81 ilde olduğu gibi Yalova’daki okullarda da İstiklal Marşı düzenlenen törenlerle okundu. Öğrenciler evlerde EBA’dan, yöneticiler ise okul bahçelerindeki törenlerde İstiklal Marşı’nı gururla seslendirdiler.

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  Bakanlık binasında düzenlenen bayrak törenine katılarak, İstiklal Marşı'nı okudu. Selçuk, "İstiklal Marşımızı yüz yüze beraber okuyalım istedik, on binlerce okulumuzda bugün İstiklal Marşımız okundu" dedi. Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü de yaptığı açıklamada, "Ne yazık ki yaşamakta olduğumuz salgın nedeniyle uzunca bir süredir İstiklal Marşımızı okul bahçelerimizde, öğrencilerimizle hep bir ağızdan okuyamıyoruz. Tüm okullarda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşımızın çalınmasını; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etmelerini istedik.
'Gururla okuduk'..
Burada açıklama yapan Yalova Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Badıllı, “Uzun süredir tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çocuklarımızla birlikte uzun bir süredir İstiklal Marşı’mızı hep birlikte söyleyemedik. O heyecanı yaşayamadık. Bundan dolayı bakanlığımızın aldığı kararla bugün 81 ille eş zamanlı olarak Yalova’da da çocuklarımız evlerinde bizler de okul bahçemizde İstiklal Marşımızı gururla okuduk. İnşallah en kısa sürede de bu salgından kurtularak yüz yüze eğitime başlayacağız” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı