Yukarı Çık
İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN YALOVA’DA KIŞ KONULU ÖYKÜ YARIŞMASI
7 Ocak 2021 Perşembe 14:24:14
1041 kez okundu.

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizdeki resmi ve özel ilkokullarda öğrenim gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik Yalova’da Kış konulu öykü yarışması düzenlendi. Başvuru sahiplerinin eserlerini okul/kurum müdürlüklerine son teslim tarihi 15 Şubat olarak belirlendi. Yarışma ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Kentlerde kış, köylerde kış, kasabalarda kış, ormanlarda, ev içlerinde, okulda, kapı ve pencere önlerinde kış. Yılın Aralık, Ocak ve Şubat aylarını içine alan kış mevsiminde soğuğun ürpertisi, yağmurun sesi ve karın sevimli görüntüsü kalpleri ısıtır adeta. Kar yağınca kışın en eğlenceli yanlarından biri de şüphesiz kartopu oynamak ve kardan adam yapmaktır. Kışın bir o kadar zorlu bir o kadar da eğlenceli yanı hepimizin duygusal dünyasına dokunur. Bir bardak çay, bir bardak sıcak süt ve belki de kışın içimizi ısıtan bir fincan sahlep bu zorlu yaşam şartlarını barındıran kış mevsimini özlememizi sağlar. Kış mevsiminin bu duygusal karakteri ile minik kalplerimizi öykülerle buluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek yarışmaya ait poster ve şartnameye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

Yarışmaya Müdürlüğümüze bağlı resmî ve özel ilkokullarda okuyan 3 ve 4. sınıf öğrencileri katılabileceklerdir. 2. Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır. 3. Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacaklardır. 4. Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. 5. Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım hakkını Yalova Millî Eğitim Müdürlüğüne ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını velisi izni altında taahhüt eder. 6. Yarışmaya başvuru yapanlar eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, -A4 kâğıt ebadında, -Times New Roman yazı tipi, -12 punto ve 1,5 satır aralıklı, -Sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk ve -Eserler 5 sayfayı geçmemeli ve word formatında hazırlanmalıdır. Word formatına hazırlanan eserler pdf formatına dönüştürülüp ıslak imzalı Ek-1 Başvuru Formu ve Veli İzni Taahhütnamesi taratılarak (cep telefonu veya yazıcıdan taranarak bilgisayar ortamında) öğrenciler tarafından okul idaresine mail ortamında gönderilmelidir (Pandemiden dolayı dijital ortamlar tercih edilmektedir.). 7. Eserin ilk sayfasına isim ve soy isim, okul adı, sınıf ve şube adı ile numara yazılacaktır. 8. Millî Eğitim Müdürlüğü, eser ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir. 9. Yalnızca eserlerin dijital ortama aktarılmasında veya doğrudan dijital ortamda yazılmasında öğrenciler aile bireylerinden yardım alabilirler. Aile bireyleri öykülerin içeriğine müdahale etmemelidirler. 10.Başvurusunu tamamlayan her katılımcı kılavuzdaki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır. 11. Yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkı, internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğüne aittir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü / YALOVA Yalova’da Kış ‘ÖYKÜ‘ Yarışması 12.Okul idaresi “Yarışmaya Katılım Şartları”ndaki maddeleri biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserleri değerlendirmeye almayacaklardır. 13.Okul idaresi gelen eserler içerisinden en fazla ilk 3 (üç) eseri seçerek müdürlüğümüz adresine mail atılarak gönderilecektir.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

İnceleme ve değerlendirme süreci bitiminden itibaren ilk 3 derecede yer alan eser yalova.meb.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

ÖDÜLLER

Değerlendirme sonucunda verilecek ödüller: a. 1’inci olan eser – (600 TL) b. 2’nci olan eser – (400 TL) c. 3’üncü olan eser – (200 TL).”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı